„Łojdiridi” po raz trzeci, czyli potańcówka z muzyką na żywo

  • 02.02.2020, 20:49 (aktualizacja 02.02.2020, 21:12)
  • js

Podziel się:

Oceń:

„Łojdiridi” po raz trzeci, czyli potańcówka z muzyką na żywo Fot. Stowarzyszenie "Gdzieś Tu" Poprzednie edycje ściągały uczestników z przeróżnych stron Podkarpacia, a także spoza niego.
Już po raz ósmy, a po raz trzeci w powiecie kolbuszowskim, spotkają się miłośnicy muzyki tradycyjnej regionów szeroko pojętej Rzeszowszczyzny. Wydarzenie to zaplanowano na najbliższą sobotę (8 lutego) w Centrum Kultury Wsi w Kolbuszowej Górnej.

- "Łojdiridi" to aktywne uczestnictwo. To ukłon w stronę dawnych wesel i zabaw wiejskich, gdzie każdy umiał zatańczyć polkę, oberka; bez tej umiejętności osoba stawała się nieatrakcyjna w społeczeństwie - wyjaśniają organizatorzy. 

Wydarzenie to rozpocznie się warsztatami, gdzie pod czujnym okiem doświadczonych tancerzy można opanować podstawy kroków oraz współpracy w parze. Nabytą wiedzę można będzie wykorzystać na potańcówce, podczas której zawsze występują kapele i muzycy tradycyjni z regionu, wykonując charakterystyczną dla tych stron muzykę.

- Impreza jest skierowana absolutnie dla wszystkich, nie trzeba umieć tańczyć, nie trzeba mieć partnera! Jeśli ktoś chciałby tylko posłuchać muzyki, albo zobaczyć, jak dziś można bawić się do tej tak zwanej "ludowizny" - jak najbardziej zapraszamy, krzesła, a może nawet i jaki stolik się znajdzie! - zachęcają organizatorzy. 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie "Gdzieś Tu" a współorganizatorami Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Kolbuszowej Górnej, ze strony którego będzie można liczyć na strawę dla ciała. Wstęp na wydarzenie to dobrowolny datek do kapelusza.

PROGRAM:

  • 16:30 - 18:00 - warsztaty tańca dla wszystkich i zabawy dla najmłodszych (w osobnej sali)
  • 18.00 - 21:00 - potańcówka: Kapela Iskierczanie (Dębica - Latoszyn) oraz Kapela z Huty Komorowskiej
     
js

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe