Uczniowie podstawówek z wizytą u starszych kolegów [FOTO]

  • 06.02.2020, 22:00
  • ap

Podziel się:

Oceń:

Uczniowie podstawówek z wizytą u starszych kolegów [FOTO] Powiat kolbuszowski
W środę (5 lutego) uczniowie klas ósmych szkół podstawowych aktywnie i wesoło poznawali kierunki kształcenia w szkołach średnich prowadzonych przez Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego.

Wizyta ósmoklasistów odbywała się w ramach corocznej akcji pn. „Aktywna Środa”. Inicjatywa ta miała na celu promocję szkół ponadpodstawowych pośród młodszych uczniów. Młodzi ludzie, biorąc udział w akcji, mieli szansę poznać ofertę edukacyjną poszczególnych placówek. Co ciekawe, w przeprowadzenie tej inicjatywy mocno zaangażowani, oprócz nauczycieli byli sami uczniowie, którzy opowiadali swoim młodszym kolegom o szkołach, do których uczęszczają. – Nasz kierunek jest bardzo interesujący. Możemy się o nim wiele nauczyć i mamy szansę na ciekawą pracę – tak na przykład zachęcały do wyboru tego właśnie kierunku „hotelarki” z Zespołu Szkół Technicznych. Młodzież z Weryni z kolei kusiła kulinarnymi warsztatami czy pogadankami na temat zdrowego odżywiania. Licealiści zaś postawili na rozwijanie zainteresowań sportowych. Wymienione aktywności to tylko niektóre z wielu atrakcji, jakie czekały, podczas środowego spotkania, na ósmoklasistów.

W wydarzeniu tym Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego reprezentowali: Przewodniczący Rady Powiatu Mieczysław Burek, członkowie Zarządu Powiatu Kolbuszowskiego: Marek Kuna oraz Józef Prymon, a także Bogusława Bryk, kierownik Biura Obsługi Jednostek Samorządu Powiatowego.

- Tymczasem zapraszamy i zachęcamy uczniów klas ósmych do udziału w Dniach Otwartych szkół średnich znajdujących się w powiecie kolbuszowskim, które odbędą się już na początku marca - zachęcają przedstawiciele urzędu. 

ap

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe