KOLBUSZOWA. Mieszkańcy nie chcą takiego sąsiada

  • 09.02.2020, 08:43
  • ap

Podziel się:

Oceń:

KOLBUSZOWA. Mieszkańcy nie chcą takiego sąsiada Fot. Archiwum
Gmina dzierżawi jedną ze swoich działek pewnemu przedsiębiorcy. Nie podoba się to mieszkańcom. Dlaczego? I czego oczekują autorzy petycji od kolbuszowskich władz?

Apel mieszkańców ul. Piaskowej w Kolbuszowej dotyczy dzierżawcy jednej z sąsiadujących z ich nieruchomościami działek, na której znajduje się skład materiałów budowlanych. Jak wyjaśniają mieszkańcy, ze względu na prowadzoną tam na wielką skalę działalności przywozi się ciągle duże ilości piasku, kruszywa, rur i innych materiałów. Następnie są one sortowane, składowane, a później ładowane w celu transportu na miejsce budowy. 

 

Przez sześć dni

- W celu przemieszczenia ogromnej masy materiałów wykorzystywane są w dużej liczbie i w sposób ciągły urządzenia i pojazdy napędzane silnikami spalinowymi - podkreślają autorzy apelu skierowanego do Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Jak wyjaśniają, skutkuje to hałasem przemieszczanych materiałów w składzie. Do tego dochodzi też wahadłowy ruch ciężkich samochodów po osiedlowych drogach. 

Mieszkańcy ul. Piaskowej podkreślają, że ma to wpływ na zanieczyszczenie powietrza spalinami, pyłem unoszonym ze składowanych i transportowanych materiałów sypkich. - Wszystkie te uciążliwości odczuwane są w całej okolicy - podkreślają mieszkańcy. 

Autorzy pisma nadmieniają, że z tym problemem borykają się 6 dni w tygodniu od godz. 6 do godz. 18. Czas ten niekiedy się przedłuża nawet do późnych godzin. - Powoduje to zakłócenie z korzystania z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę - wyjaśniają. 

 

Proszą o...

Apelujący zaznaczają, że rejon ulic Piaskowej, Pięknej i Słonecznej ma charakter mieszkalny i rekreacyjny. - W tej okolicy, w naszej opinii, niedopuszczalne jest prowadzenie hałaśliwej, zatruwającej środowisko działalności o natężeniu przemysłowym - argumentują słuszność swojej wypowiedzi. Mieszkańcy dodają także, że Kolbuszowa ma przecież inne rejony, oddalone od dzielnic mieszkalnych, nastawione na działalność o takim charakterze.

W podsumowaniu swojego wywodu kolbuszowianie, zwracając się do rady miejskiej o szybkie utworzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, proszą o uwzględnienie w oznaczenia wspomnianej dzielnicy miasta jako przeznaczonej do zabudowy mieszkaniowej, usługowej i sportowo-rekreacyjnej. - A do czasu przyjęcia planu, o podjęcie decyzji administracyjnej o zakazie lokalizowania w naszej okolicy obiektów produkcyjnych, składów i magazynów - apelują mieszkańcy. 

ap

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Jaanna
Jaanna 10.02.2020, 09:49
Niestety dzisiaj wszystkim wszystko przeszkadza. Ale to chyba zazdrość.
Kolbuszowiak.
Kolbuszowiak. 10.02.2020, 07:28
Ludzie którzy przyszli z Wiocha a jest ich tu mnóstwo teraz powinni mieć trochę kóltóry i zrozumienia a nie jak dawniej u siebie Na Chama.
wieśniak
wieśniak 10.02.2020, 11:13
gratuluje umiejętności pisania w języku ojczystym Panie z miasta kolbuszowa
GOŚĆ
GOŚĆ 09.02.2020, 13:54
Ja jestem z ul. Piaskowej i mnie to nie przeszkadza..
Aaa
Aaa 10.02.2020, 05:20
Również jestem z Piaskowej i mi także to nie przeszkadza, a mieszkam całkiem blisko.
Gość
Gość 09.02.2020, 10:52
Tak to jest jak ktos przyjdzie ze wsi do miasta i wszystko mu przeszkadza albo zazdrosci. LUDZIE OGARNIJCIE SIE!!!
Krysma
Krysma 09.02.2020, 18:34
Odezwal sie miastowy (??) z ogromnej dziewiecio tysiecznej aglomeracji miejskiej.
ślązok
ślązok 09.02.2020, 10:50
chcieliby prace i spokój i czyste powietrze , niech jadą do birmingham w anglii, tym ludziom wszystko przeszkadza, kolbuszowa to fajne miasteczko jeszcze dużo zieleni i lasów, ale ludzie to tocy marudni, dyskutujący, cięzcy bardziej od haasu i powietrza
Ttt
Ttt 09.02.2020, 09:49
Mam pytanie. Co było wcześniej? Skład z materiałami budowlanymi czy domy.
Ktos
Ktos 09.02.2020, 09:18
Wczesniej to nikomo nie przeszkadzało, ale tak to.jest jak osiedlają sie pany z wi3lkich miast w takiej małej mieście ! A propo wszedzie jest zanieczyszczone powietrze, wiec o ch...j chodzi ?!

Pozostałe