Seniorzy z Dzikowca razem jak duża rodzina [FOTO]

  • 14.02.2020, 08:10
  • bp

Podziel się:

Oceń:

Seniorzy z Dzikowca razem jak duża rodzina [FOTO] Fot. B. Posłuszny Seniorzy z Dzikowca wspólnie bawili się podczas sobotniego wieczoru w siedzibie Samorządowego Centrum Kultury w Dzikowcu.
Seniorzy z Klubu Seniora w Dzikowcu spotkali się w sobotę, 8 lutego, na wspólnej biesiadzie.

Klub powstał w 2008 roku. W tym roku będzie obchodził 12. urodziny. Jest to zgrupowanie, które liczy około 45 członków. Klub działa prężnie dzięki dużej aktywności wszystkich członków. - Seniorów z Dzikowca nie trzeba zachęcać do aktywnego spędzania wspólnie czasu - mówi Anna Marek, prezes klubu. - Nasze grono jest bardzo zgrane. Tworzymy jedną dużą rodzinę. Wszyscy chętnie się angażujemy w życie społeczne - podkreśla nasza rozmówczyni.

W ubiegłym roku seniorzy równie aktywnie spędzali czas, byli m.in. w Częstochowie. - W latach ubiegłych bardzo dużo zwiedziliśmy. Byliśmy nad Soliną, w Krynicy, w Zakopanem, w Janowie Lubelskim, w Licheniu, kilkakrotnie w Częstochowie, w Sandomierzu. Teraz trochę niektórzy podupadali na zdrowiu. Jeżeli organizujemy wycieczkę, to zapraszamy do wyjazdu nie tylko seniorów, tak żeby zebrało się większe grono - tłumaczy pani Anna.

Klub Seniora z Dzikowca co roku przygotowuje liczne uroczystości i występy artystyczne.  - Co roku organizujemy uroczystości z okazji 11 listopada. Co roku również przygotowujemy Misterium Męki Pańskiej. Pracujemy społecznie - tłumaczy szefowa zgrupowania.

Jakie plany mają seniorzy na 2020 rok? - Mamy zamiar przygotować misterium, w maju przygotujemy uroczystości majowe. Myślałam też coś o wycieczce. Organizujemy też wyjazdy plenerowe - wymienia Anna Marek.

Klub Seniora prężnie współpracuje z Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Dzikowcu oraz z Urzędem Gminy Dzikowiec.

bp

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe