Kolejne oszustwa, co tym razem?

  • 16.02.2020, 08:00
  • ap

Podziel się:

Oceń:

Kolejne oszustwa, co tym razem? Fot. Archiwum
Policja ostrzega przed oszustami działającymi metodą na BLIK. Przestępcy za pośrednictwem komunikatora próbują wyłudzić pieniądze od znajomych osoby, na której konto się włamią. Policja apeluje o ostrożność i czujność! Zanim przekażemy swój kod z dostępem do gotówki, upewnijmy się, czy nie jest to próba oszustwa.

Oszustwa „na BLIK-a” to nowy sposób, który wykorzystują przestępcy tylko po to, by wyłudzić pieniądze. Pokonując zabezpieczenia, uzyskują dostęp do aplikacji Messenger losowo wybranej osoby, a następnie wysyłają do jej znajomych wiadomość z pytaniem o to, czy mają BLIK-a. Jeśli ktoś podejmie dalszą rozmowę, sprowadza się ona już tylko do tego, by wygenerować i podać rozmówcy nr BLIK. Najczęściej towarzyszy temu pośpiech, tłumaczony jest koniecznością pilnej płatności. W ten sposób oszuści wykorzystując dobre serce znajomego, który „niby nam” chce pomóc, można stracić pieniądze.

Dlatego policja apeluje o ostrożność i wzmożoną czujność! Pod żadnym pozorem nie należy przekazywać kodów umożliwiających wypłatę pieniędzy z konta, nawet jeśli osoba, która nas o to prosi, jest nam bardzo bliska. Należy mieć świadomość tego, że ktoś mógł włamać się na jej konto i wykorzystując naszą niewiedzę, chce tylko od nas wyłudzić pieniądze.

W sytuacji przekazania komuś kodu BLIK, a później potwierdzenia takiej transakcji przez właściciela konta, osoba która go otrzyma może praktycznie z każdego bankomatu wypłacić pieniądze, nawet bez użycia karty. 

Oszuści w ten sposób działają na terenie całej Polski. To dla nich szybki sposób na wyłudzenie pieniędzy. Niestety właśnie w ten sposób została wczoraj oszukana mieszanka powiatu brzozowskiego.

- Aby nie paść ofiarą oszustów najlepiej zweryfikujmy to, czy osoba, która prosi nas o pożyczkę pieniędzy, to nasz znajomy. Bezwzględnie dbajmy o bezpieczeństwo swoich danych oraz hasła i nie udostępniajmy ich pod żadnym pretekstem - alarmują policjanci. 

ap

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe