GMINA NIWISKA. Darmowa nauka pływania dla dzieci

  • 17.02.2020, 11:51 (aktualizacja 17.02.2020, 11:52)
  • ap

Podziel się:

Oceń:

GMINA NIWISKA. Darmowa nauka pływania dla dzieci Fot. Archiwum
Minister sportu i turystyki dofinansował zajęcia dla dzieci. Pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na gimnastykę korekcyjną i naukę pływania dla najmłodszych z gminy Niwiska.

Projekt jest przeznaczony do realizacji na zajęciach gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w klasach 0-8 szkoły podstawowej. Skierowany jest do uczniów w celu korygowania zaistniałych wad postawy, nauki utrzymywania prawidłowej postawy ciała i ogólnego wzmocnienia całego ciała.

Program zajęć będzie realizowany w wymiarze od jednej do dwóch godzin tygodniowo, zajęcia będą trwały 60 min. Łącznie będzie to 48 godzin, w 10 grupach w pięciu szkołach podstawowych na terenie gminy. Będą one skierowane do dziewcząt jak i chłopców. Jak wyjaśniają przedstawiciele urzędu, projekt będzie realizowany w partnerstwie LKS Hucina z gminą Niwiska, a także Stowarzyszeniem Wieś Przyjazna Dzieciom, czyli podmiotami, które są organami prowadzącymi danych placówek oświatowych. Treści programowe uwzględniają podział dla poszczególnych wad. Kwota dofinansowania to 15 050 zł.

 Gmina Niwiska po raz kolejny otrzymała również dofinansowanie w wysokości 14 900 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pieniądze te wspomogą w 2020 roku naukę pływania dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Zajęcia organizowane będą w ramach programu powszechnej nauki pływania "Umiem pływać". - Priorytetem realizacji zadania będzie promowanie aktywności fizycznej i aktywnego wypoczynku - podkreślają przedstawiciele magistratu. 

Programem objęci zostaną uczniowie klas I-III z terenu gminy Niwiska. Nauka pływania w wymiarze 20 godzin będzie odbywać się dwa razy w tygodniu dla dwóch grup 30-osobowych. Stanie się to od marca do czerwca. 

Kolejna nauka pływania, łącznie 20 godzin, również odbywać się będzie dwa razy w tygodniu dla dwóch grup 30-osobowych od września do grudnia. Treningi odbywać się będą na krytej pływalni Fregata w Kolbuszowej.

 

ap

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Jozek
Jozek 17.02.2020, 21:01
I znowu sport. Klasy łączone , ale sport kwitnie .

Pozostałe