Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla ucznia z Kolbuszowej

  • 18.02.2020, 14:31
  • ap

Podziel się:

Oceń:

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla ucznia z Kolbuszowej Powiat kolbuszowski
240 uczniów z województwa podkarpackiego otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i Ministra Edukacji Narodowej. W gronie wyróżnionych znalazł się Louis Hanicotte - uczeń klasy 2 a Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się początkiem lutego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Za wyniki w minionym roku szkolnym Prezes Rady Ministrów przyznał 220 stypendiów dla uczniów z Podkarpacia. Stypendium wypłacone zostanie ze środków budżetu państwa w dwóch ratach i wynosi w sumie 3 tys. zł. Jest ono przyznawane uczniowi szkoły maturalnej, który otrzymał promocję z wyróżnieniem i najwyższą w szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki. Podczas tego dnia przyznane zostały także stypendia Ministra Edukacji Narodowej. Otrzymało je 20 osób.
Wyróżnionym gratulowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch. - My również przyłączamy się do tych gratulacji i życzymy dalszych sukcesów! - powiedzieli przedstawiciele starostwa. 

ap

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe