Buczek: będziemy walczyć do skutku 

  • 19.02.2020, 13:28 (aktualizacja 19.02.2020, 13:36)
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

Buczek: będziemy walczyć do skutku Fot. Archiwum Szpital bez pediatrii - o tym, czy tak faktycznie będzie, zdecydują radni powiatowi.
Coraz bliżej podjęcia ostatecznej decyzji w sprawie kolbuszowskiej pediatrii. Los oddziału dziecięcego wydaje się już być przesądzony. Tymczasem Tomasz Buczek zapowiada, że może nawet dojść do zorganizowania referendum w tej sprawie.

Wciąż ważą się losy kolbuszowskiej pediatrii. Dyrektor szpitala zapewnia, że wciąż szuka lekarzy, niezbędnych do utrzymania oddziału dziecięcego. Przypomnijmy, że wszyscy pracujący tam specjaliści złożyli wypowiedzenia, przez co od 22 stycznia dzieci na oddział nie są przyjmowane. 

 

Zapytać mieszkańców

Podczas styczniowej sesji Rady Powiatu Kolbuszowskiego swojego niezadowolenia w sprawie planów likwidacji oddziału nie krył radny Marian Hopek. Samorządowiec z Dzikowca przyznał, że wstyd mu za podejmowane przez innych samorządowców decyzje, zmierzające do zamknięcia pediatrii.

W tej samej sesji uczestniczył Tomasz Buczek, przedstawiciel Konfederacji z Kolbuszowej Górnej. Jak powiedział, mieszkańcy, z którymi rozmawia, jednoznacznie sprzeciwiają się likwidacji oddziału. Buczek zaapelował do radnych, aby ci, przed podjęciem ostatecznej decyzji, porozmawiali ze swoimi sąsiadami i znajomymi. - Może przejdźcie się do waszych księży, proboszczów i zapytajcie, czy taka sytuacja będzie dobra dla wyludniającego się powiatu - powiedział przedstawiciel Konfederacji i dodał: - Widzę, że wielu radnych jest smutnych i nie udziela się w tym temacie. Może chcą zgodnie z linią koleżeńską głosować tak, jak im jest to narzucane. 

Joanna Serafin

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
JOZEK
JOZEK 21.02.2020, 11:07
Jasne że trzeba walczyć . Starosta, cała rada jest też i po to aby nie likwidować, ale żeby utrzymać służbę zdrowia, a właściwie żeby ją rozwijać. Mieszkańców trzeba ratować i chronić właściwą opieką medyczną. Moim zdaniem należy jeszcze raz Panie Starosto wrócić do tego tematu na sesji . Pozdrawiam .

Pozostałe