GMINA CMOLAS. Wójt prosi sołtysów

  • 19.02.2020, 22:00
  • bp

Podziel się:

Oceń:

GMINA CMOLAS. Wójt prosi sołtysów Fot. B.Posłuszny Sprawę światłowodu poruszył Marian Zieliński, radny z Ostrów Baranowskich.
Radny z Ostrów Baranowskich zwraca uwagę na problem związany z budową sieci światłowodowej w jego miejscowości. Wójt wspomina, że niektórzy mieszkańcy nie chcą współpracować.

Sprawę poruszył Marian Zieliński, radny Ostrów Baranowskich, na ostatniej sesji gminy Cmolas. - Chciałbym zgłosić zainteresowanie mieszkańców w sprawie prowadzonej linii światłowodu - mówił przedstawiciel mieszkańców.

Jak twierdzi, linia światłowodowa została poprowadzona od początku Ostrów Baranowskich do końca wsi. - Są jeszcze rozgałęzienia od głównej linii - zaznaczył Zieliński. Wspomniał m.in. o przysiółku Lasek, gdzie nie został zamontowany światłowód. Podobna sytuacja jest w innych bocznych częściach Ostrów Baranowskich. - Mieszkańcy nie mają nic. Uważam, że zadania jest zrobione w 60 proc. Zostaje jeszcze 40 proc. Mieszkańcy proszą, żeby się tym zainteresować. Internet powstanie już na całej gminie do końca roku, a nie chciałbym, żeby Ostrowy Baranowskie zostały pominięte - podkreślił rajca.

 Jak mówił Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, sprawa dotyczy całej gminy. - Założenie jest takie, żeby do końca roku 2020 wszystkie wioski tę instalację światłowodową miały - podkreślał szef cmolaskiej gminy. Jak zapewnił, będzie on rozmawiał z wykonawcą, aby przyśpieszył prace. - Nie ma mrozów i śniegu, można robić. Ci, co projektują i ci, co montują, zwracają się do mnie z prośbą o to, żeby pomóc. Gdyż niektórym nie potrzeba, nie chcą słupa na swojej działce. Prośba o wsparcie do sołtysów - skwitował włodarz.

bp

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe