Niemczyk wicemistrzynią Polski! 

  • 20.02.2020, 21:01
  • Marcin Jastrzębski

Podziel się:

Oceń:

Niemczyk wicemistrzynią Polski! Archiwum klubowe Kolbuszowscy lekkoatleci dobrze zareklamowali nasze miasto w mistrzowskich zawodach. Od lewej Jakub Chudzik, Magda Niemczyk, Wiktor Zięba, trener Bogdan Karkut.
Jedna z najbardziej utalentowanych wychowanek kolbuszowskiej Tiki-Taki, Magdalena Niemczyk, powtórzyła sukces sprzed roku. Wywalczyła drugie miejsce w finałowym biegu na 60 metrów w kategorii do 18 lat.

Halowe mistrzostwa do 18 i 20 lat odbyły się w tym roku w Toruniu. Nasz klub mogły reprezentować cztery osoby, ale Monika Węgrzyn wypadła ze względu na kontuzję. To specjalistka od górskich biegów, ale mogłaby powalczyć o czołowe lokaty. 

– Może nie o medale, ale piąte miejsce byłoby w zasięgu – ocenia Bogdan Karkut, trener Tiki-Taki.

Mocny czas

- Cieszę się z tego medalu, nie czujemy niedosytu, więcej się nie dało. Magda wykonała zadanie najlepiej jak można – podkreślał Bogdan Karkut, trener Tiki-Taki. 

Niemczyk w ostatnich tygodniach zaliczyła parę obozów kadry narodowej. W nich pracowała jednak bardzo nad wytrzymałością i szybkością pod dłuższe dystanse, w których będzie walczyć w letnim sezonie. – Być może z dynamiką mogło być lepiej. My nie mamy takiej hali, w której moglibyśmy przygotowywać się dokładnie na takie mistrzostwa. Magda start z bloku w biegu eliminacyjnym miała trochę gorszy – wspominał Karkut. Zawodniczka do finałowego biegu załapała się z czasem 7,87, czyli trzecim czasem ze wszystkich trzech biegów kwalifikacyjnych.

W finałowym biegu Magda poprawiła swój czas (7,79). Ustąpiła miejsca jedynie Dorocie Puzio ze Startu Długołęka (7,63). – Widać było, że ta dziewczyna była wzorowo przygotowana – zaznaczał Karkut. Po zawodach można było zastanowić się nad tym, czy nie lepiej byłoby wystartować na dystansie 200 metrów. 

Marcin Jastrzębski

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Marek
Marek 20.02.2020, 21:42
Super !!!!

Pozostałe