GMINA NIWISKA. Burzliwe spotkanie

  • 22.02.2020, 15:00
  • ap

Podziel się:

Oceń:

GMINA NIWISKA. Burzliwe spotkanie Fot. Archiwum Radny Adam Świder odniósł się do gminnego budżetu.
Samorządowcy z gminy Niwiska chcą nowych inwestycji w swoich miejscowościach. Budżet na wszystkie jednak nie pozwala.

- Nie zgadzam się z panem przewodniczącym, że budżet jest dobry - zaczął radny Adam Świder. Zauważył on także, że podczas obrad nad projektem uchwały budżetowej nie było tak spokojnie jak podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Niwiskach. 

- Pracuję w komisji budżetowej i mieliśmy dwa spotkania w 2020 roku - przypomniał samorządowiec. Na styczniową dyskusję byli zaproszeni radni z pozostałych komisji. Jak przyznał Adam Świder, spotkanie to było bardzo burzliwe. - Nie chce dzisiaj przytaczać ani mówić o szczegółach, co się tam działo - podkreślił samorządowiec. 

Radny Adam Świder przypomniał, że Elżbieta Wróbel, szefowa gminy, zaznaczyła, że budżet to nie jest koncert życzeń. - Też bym chciał dla swojej wioski, bo zawsze się o nią upominałem, i też dla mniejszych miejscowości, żeby nie były traktowane po macoszemu - dodał Świder. Jak wyjaśnił, zrozumiał też postawę wójta gminy, że pewnych inwestycji nie da się zaplanować, nastąpić to może tylko i wyłącznie wtedy, kiedy pojawi się możliwość pozyskania pieniędzy na dane przedsięwzięcie. 

- Dlatego uważam, że w tej kwestii nie ma co już roztrząsać, jaki jest budżet, taki jest - podsumował radny Świder. Samorządowiec zgodził się również z tym, że w każdej miejscowości są mniejsze czy większe potrzeby i każdy ze zgromadzonych mógłby powiedzieć, czego dane sołectwo oczekuje od budżetu. 

Samorządowiec przypomniał słowa szefowej gminy. Wójt podczas dyskusji zaakcentowała, że budżetem należy tak dysponować, aby nie zaprzepaścić pokoleniom możliwości polepszenia warunków funkcjonowania. - Szukamy możliwości i sposobów, aby jeszcze coś innego zrealizować, może i bez udziału budżetu gminy, bo i takie pomysły mamy i takich możliwości szukamy - dodała Elżbieta Wróbel. Radny Adam Świder podkreślił, że wierzy w zapewnienia szefowej urzędu.

ap

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Nauczyciel
Nauczyciel 23.02.2020, 22:56
Pani Wojt! Proszę dopilnować pracownika gminy odpowiedzialnego za stronę internetową gminy , bo pisownia pozostawia wiele do życzenia. Daty np. : 16 lutego powinno się pisać, a nie 16 luty!!!!
Jarząbek
Jarząbek 22.02.2020, 15:07
łubu dubu, łubu dubu niech nam żyje prezes naszego klubu... Dzień bez podlizywania, to dzień stracony!

Pozostałe