GMINA RANIŻÓW. Żłobek wrócił na sesję 

  • 23.02.2020, 15:15
  • ak

Podziel się:

Oceń:

GMINA RANIŻÓW. Żłobek wrócił na sesję Fot. Archiwum
Raniżowscy radni ustalili podczas ostatniej sesji wysokość opłat za korzystanie z samorządowego żłobka. Niektórzy wprost stwierdzili, że stawka zaproponowana przez urząd gminy jest zbyt wysoka. Jak ostatecznie rozstrzygnięto sprawę?

Jak poinformowała Małgorzata Puzio, skarbnik gminy Raniżów, wysokość opłaty za pobyt dziecka w wymiarze do 10 godzin dziennie miałaby wynieść 22 proc. minimalnego wynagrodzenia za pracę, a więc dokładnie 572 zł miesięcznie.

Rodzice, którzy chcieliby skorzystać z wydłużonego czasu opieki nad ich dzieckiem, za każdą kolejną rozpoczętą godzinę musieliby zapłacić 35 zł.

Z kolei dzienne wyżywienie miałoby kosztować rodziców dzieci uczęszczających do żłobka 9 zł.

 

Trzeba dużo dokładać

Bronisław Pruś, radny z Woli Raniżowskiej, przedstawił opinię komisji finansów i inwestycji w tej sprawie. Jak stwierdził szef tej komisji, gmina jest na tę chwilę zmuszona dopłacać do projektu, w ramach którego powstanie placówka.  - Mając na tę chwilę 13 miejsc w tym żłobku i tak będziemy musieli na razie dużo do tego projektu dopłacać, bo trzeba zwrócić uwagę na to, że te pieniążki, które rodzice będą łożyć, nie zapewniają nam nawet utrzymania obsługi tego żłobka - powiedział. Jak dodał, gmina będzie musiała dołożyć między innymi na wypłaty pracowników żłobka oraz na utrzymanie budynku, a także ponieść opłaty za zużycie energii i wody.  - W sumie musimy dołożyć około 100 tys. zł - podsumował.

Bronisław Pruś dodał również, że miesięczna opłata za pobyt dziecka w raniżowskim żłobku w wysokości 572 zł może wydawać się dla niektórych zbyt wysoka. - Może to nie jest mało, ale gmina ma ograniczone możliwości - stwierdził. Poinformował również, że członkowie komisji mieli także sporo pytań co do wysokości tej opłaty, ale rzeczowe wyjaśnienia urzędników w tej sprawie rozwiały ich wątpliwości.

ak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe