POWIAT KOLBUSZOWSKI. Dwie szkoły do likwidacji. Dzisiaj radni podejmą decyzję  

  • 27.02.2020, 06:00
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Dwie szkoły do likwidacji. Dzisiaj radni podejmą decyzję Fot. Archiwum Korso Temat likwidacji szkół ma trafić na najbliższą sesję, która odbędzie się 27 lutego o godz. 16 w sali Urzędu Gminy w Raniżowie.
Gmina Raniżów przymierza się do likwidacji dwóch placówek. Wójt ogłosił w tej sprawie konsultacje z mieszkańcami.

Mowa o szkole w Zielonce i Staniszewskiem, w których funkcjonują klasy od I do III oraz oddziały przedszkolne. Informacja o zorganizowanych konsultacjach społecznych, dotyczących przyszłości obu placówek, została zamieszczona na stronie internetowej urzędu w poniedziałek (24 lutego). Dołączono do niej dwa projekty uchwał mówiące o zamiarze likwidacji szkół z dniem 31 sierpnia 2020 roku. 

Dwóch przedszkolaków 

Jak sytuacja wygląda obecnie w tych placówkach? Według stanu na 30 września 2019 roku, do szkoły w Zielonce uczęszcza pięciu uczniów do klasy III. Natomiast do klasy I i II ani jeden. Nieco lepiej sytuacja wygląda w oddziale przedszkolnym, do którego zapisanych jest ośmioro dzieci. W kolejnym roku przedszkolnym 2020/2021 (po wstępnej rekrutacji) ma być ich zaledwie dwoje.

- Z kolei w roku szkolnym 2020/2021 do szkoły w Zielonce do klas I - III nie będzie uczęszczać żadne dziecko - czytamy w uzasadnieniu do uchwały. Jeżeli radni zgodzą się na zamknięcie szkoły, wówczas jej wychowankowie od 1 września 2020 roku będą mogli kontynuować naukę w Szkole Podstawowej w Raniżowie. Z kolei dzieci przedszkolne znajdą miejsce w Przedszkolu Samorządowym w Raniżowie. 

W bieżącym roku szkolnym w placówce zatrudnionych jest pięciu nauczycieli (2,69 etatu) oraz jedna osoba do obsługi (0,75 etatu). 

Piątka w szkole

Naukę w szkole i przedszkolu w Raniżowie mieliby kontynuować również wychowankowie placówki w Staniszewskiem. Na 30 września 2019 roku do całej szkoły uczęszcza pięcioro uczniów, którzy są zapisani do klasy III. Klasy I i II nie ma. Z kolei w oddziale przedszkolnym jest 11 dzieci (za rok ma ich być sześcioro). Podobnie jak w Zielonce, w roku szkolnym 2020/2021 w klasach I - III nie będzie się uczyło żadne dziecko. 

W placówce w Staniszewskiem zatrudnionych jest pięciu nauczycieli (2,30 etatu) oraz jedna osoba do obsługi (0,75 etatu). 

Joanna Serafin

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Jozek
Jozek 27.02.2020, 21:42
A szkoły w Kosowach, Hucisku - gmina Niwiska? Też tam uczniów jest w całej 8 letniej szkole poniżej 30 uczniów.

Pozostałe