GMINA NIWISKA. Chcesz zmiany? Coraz mniej czasu na złożenie wniosku

  • 01.03.2020, 17:01 (aktualizacja 01.03.2020, 17:27)
  • js

Podziel się:

Oceń:

GMINA NIWISKA. Chcesz zmiany? Coraz mniej czasu na złożenie wniosku Fot. Archiwum Co i gdzie można budować? To określa zatwierdzony przez radnych dokument.
Właściciele gruntów na terenie gminy Niwiska, mają możliwość złożenia wniosku o sporządzenie lub zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Wspomniany plan to dokument opisujący co na danym terenie możesz wybudować. Określa on czy na gruncie X może postać np. dom jednorodzinny, trzypiętrowy hotel czy może supermarket. 

Jak informują urzędnicy z Niwisk, osoby zainteresowane zmianą przeznaczenia działki w obowiązującym miejscowym planie lub osoby zainteresowane  sporządzeniem takiego planu, mogą składać wnioski w tym zakresie w Urzędzie Gminy Niwiska do 31 marca. 

- Z takim wnioskiem może wystąpić każdy - podkreślają urzędnicy i dodają, że ma on charakter jedynie postulatywny. Rozpatrzenie takiego wniosku nie jest określone żadnym terminem a przyjęte wnioski mogą być impulsem do przystąpienia do sporządzenia planu. Z inicjatywą tą występuje jednak wójt.

Obecne przeznaczenie danej działki w obowiązującym planie zagospodarowania przestrzennego można sprawdzić w urzędzie w pok. nr 12 lub klikając TUTAJ.

Wniosek powinien zawierać:

  • Imię i nazwisko lub nazwę wnioskodawcy oraz jego adres,
  • Określenie nieruchomości, których dotyczy wniosek,
  • Przedmiot i zakres oczekiwanych rozwiązań i ustaleń zmiany planu
  • Uzasadnienie

 

js

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Antek emigrand
Antek emigrand 02.03.2020, 12:08
To narazie jest scierniska ale bedzie San Francisko

Pozostałe