KOLBUSZOWA. Buczek wnioskuje o listę lekarzy

  • 02.03.2020, 07:00
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

KOLBUSZOWA. Buczek wnioskuje o listę lekarzy Fot. Anna Pocałuń Tomasz Buczek zapowiedział, że będzie walczył o utrzymanie kolbuszowskiej pediatrii, jak widać podtrzymuje swoje stanowisko.
Tomasz Buczek "na gorąco" po lutowej komisji zdrowia złożył pismo w Starostwie Powiatu Kolbuszowskiego.

- Po komisji zdrowia, jak to mawia pan poseł Chmielowiec, jestem umiarkowanym optymistą. A może nawet ciut lepiej niż umiarkowanym - napisał na swoim facebookowym profilu Tomasz Buczek z Konfederacji Wolność i Niepodległość. - Szkoda, że po minach pana posła, dyrektora i starosty nie było widać optymizmu, i to mnie martwi - dodał. 

Buczek opisał sytuację, jaka miała miejsce na komisji zdrowia (21 lutego) w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej. Zaznaczył on, że sprawa likwidacji pediatrii w SP ZOZ zniknęła z porządku obrad. Po dyskusji samorządowców Tomasz Buczek złożył w sekretariacie starostwa pismo z pomysłami, jakie powstały w toku dyskusji mieszkańców z radnymi na piątkowej komisji. - To wasz sukces! To sukces społeczności lokalnej - podkreślił Buczek. 

Przedstawiciel Konfederacji wnioskował do komisji zdrowia rady powiatu kolbuszowskiego o sporządzenie listy lekarzy pediatrów, którzy na przestrzeni 20 ostatnich lat pracowali w SP ZOZ w Kolbuszowej.

- Tak, aby komisja zdrowia mogła wspólnie z dyrektorem SP ZOZ Zbigniewem Strzelczykiem pochylić się nad znalezieniem lekarzy z tej grupy - wyjaśnił Tomasz Buczek. Pomoże znaleźć to specjalistów, którzy będą mogli podjąć ponownie pracę na oddziale dziecięcym. Mieszkaniec Kolbuszowej Górnej poprosił także o sporządzenie listy lekarzy z pozostałych zagrożonych kadrowo oddziałów w kolbuszowskiej lecznicy.

ZOBACZ TEŻ:

Anna Pocałuń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe