MAJDAN KRÓLEWSKI. Radni podnieśli sobie diety. O ile? 

  • 02.03.2020, 09:00
  • ak

Podziel się:

Oceń:

MAJDAN KRÓLEWSKI. Radni podnieśli sobie diety. O ile? Fot. Archiwum Korso nikt z radnych nie zabrał podczas sesji głosu w sprawie uchwały. Wszyscy obecni podnieśli ręce za podwyżką diet.
Majdańscy radni zdecydowali na ostatniej sesji, że od marca więcej pieniędzy będzie trafiać do ich portfeli. Wzrosną nie tylko ich diety. Zgodnie z nową uchwałą za podróż służbową otrzymają także zwrot pieniędzy.

Uchwała w sprawie nowych zasad przyznawania i wysokości diet radnych Rady Gminy Majdan Królewski pojawiła się na ostatnich obradach 11 lutego.

Tylko jedna dieta

Przypomnijmy, że zgodnie z uchwałą obowiązującą od 2006 roku, radni (poza przewodniczącym rady gminy) bez względu na zajmowane stanowisko otrzymywali dietę w wysokości 210 zł za udział w sesji lub w posiedzeniu komisji rady gminy. Jeżeli posiedzenie komisji było np. wspólne lub odbyło się w tym samym dniu co sesja, radny otrzymywał tylko jedną dietę w wysokości 210 zł.

Jakie podwyżki?

Projekt uchwały przygotowany na ostatnią sesję przewidywał podwyżkę diet radnych od marca tego roku. Zgodnie z propozycją przedstawioną w projekcie, wysokość diet radnych Rady Gminy Majdan Królewski niepełniących funkcji przewodniczącego rady, miałaby zostać zróżnicowana. Diety miałyby zostać przydzielone według pełnionej przez radnego funkcji i za każdorazowy udział w sesji rady gminy lub posiedzeniu stałej komisji.

W przypadku wiceprzewodniczącego Rady Gminy Majdan Królewski dieta miałaby wynieść 400 zł. Przewodniczący komisji stałej Rady Gminy Majdan Królewski miałby otrzymywać 350 zł, a pozostali radni 300 zł. 

ak

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Sąsiad
Sąsiad 04.03.2020, 20:09
To se moja sąsiadka radna, bezradna, bezrobotna, teraz za sesje i komisje zarobi . Jak sie komu nie chce robić to do gminy na radno i sie bedzie tylko diety podnosić , bo jak narazie to tylko taki pożytek.
mieszkaniec Gminy
mieszkaniec Gminy 03.03.2020, 17:38
Warto również wiedzieć, że 9 radnych nie posiada mandatu społecznego, gdyż zostali mianowani decyzją Wójta. W tym kontekście podniesienie łapy za podwyżką jest nieetyczne. Ponadto wielu z nich na dotychczasowych sesjach nie wypowiedziało ani jednego słowa.
TW UBEK
TW UBEK 03.03.2020, 16:31
A jak glosowala radna Trawińska? Tak samo jak w przypadku odebrania obywatelstwa Bolkowi - byla za a nawet przeciw? Towarzysz Bolek bylby dumny ;-)
mieszkaniec GMINY
mieszkaniec GMINY 02.03.2020, 20:36
40% podwyżki .. BRAWO !!!!!!!!!!! a potem dziwienie się że na dopłaty do śmieci brakuje.PIENIĘDZY!!Teraz radni podniosą WÓJTOWI pobory i koło się zamknie.....towarzystwo wzajemnej adoracji....!!!!
Obywatel
Obywatel 02.03.2020, 19:06
To dopiero korona wirus na nich to szczepionki nie wynaleźli szkoda!!!!
Walduś Kiepski
Walduś Kiepski 02.03.2020, 10:40
Będą mieli na środki przeciwbólowe jak ich znowu co zaboli. Podwyżki sobie uchwalili na tej samej sesji co odebrali Honorowe Obywatelstwo. 300zł., za czterdzieści minut bezczynnego siedzenia i niezabierania głosu w żadnej sprawie,Eksperty radne bezradne, za 300 srebrników.

Pozostałe