POWIAT KOLBUSZOWSKI. Grupa mieszkańców mówi nie LGBT

  • 03.03.2020, 15:38 (aktualizacja 03.03.2020, 15:50)
  • ap

Podziel się:

Oceń:

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Grupa mieszkańców mówi nie LGBT Fot. Archiwum
Idąc za przykładem sąsiedniej gminy, grupa mieszkańców Majdanu Królewskiego wyraża stanowczy sprzeciw wobec ideologii LGBT. Pismo w tej sprawie trafiło na biurko szefa gminy, a także do wiadomości rady.

- Cele tej ideologii godzą w fundamenty porządku społecznego, który jest oparty na małżeństwie rozumianym jako związek kobiety i mężczyzny. Narusza ona ponadto wolność i autonomię wspólnot religijnych, głównie Kościoła katolickiego - napisali mieszkańcy Majdanu Królewskiego. 

Nie chcą

Grupa z Majdanu uważa, że celem działań propagatorów LGBT jest zniszczenie instytucji małżeństwa i rodziny. - Pod hasłami tolerancji i pokoju aktywiści LGBT profanują symbole katolickie, szydzą z sakramentów i mszy świętej - czytamy w piśmie mieszkańców. 

Jak podkreślają autorzy petycji, opowiadają się oni za dobrem dzieci oraz za instytucją małżeństwa i rodziny rozumianej tak, jak jest to zapisane w polskiej konstytucji. - W związku z tym nie godzimy się na propagowanie agresywnej, kłamliwej i szkodliwej ideologii LGBT - podkreślają. 

Zaznaczają także, iż nie chcą, by do szkół wprowadzono wychowanie seksualne dzieci i młodzieży w myśl standardów światowej organizacji zdrowia. Sprzeciwiają się temu, by na terenie gminy Majdan Królewski w placówkach oświatowych i obiektach publicznych pojawiały się osoby propagujące tę niszczącą ideologię. 

- Zwracamy się do Rady Gminy Majdan Królewski, by podjęła konkretne działania przeciwstawiające się wrogiej ideologii i włączyła się w obronę polskich wartości i polskich rodzin - podsumowali autorzy wniosku. 

Powiat na NIE

Rada Powiatu Kolbuszowskiego, w ubiegłym roku, dołączyła do kilkudziesięciu samorządów, które przyjęły deklarację LGBT. Tylko jeden z radnych nie zagłosował "za". - Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę przedsiębiorców. 

Ostatecznie 14 z 15 obecnych na sali radnych zagłosowało za przyjęciem deklaracji. Jedną z tych osób był Roman Petejko z Cmolasu. - Zagłosowałem na tak, bo takie mam przekonania - powiedział krótko radny. Treść całej deklaracji nie została wtedy odczytana podczas sesji przez przewodniczącego Mieczysława Burka. Nikt z samorządowców nie zabrał też głosu w tej sprawie.

ap

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Zasmucony
Zasmucony 10.03.2020, 22:06
Nie bądźcie obojętni, gdy jakakolwiek mniejszość jest dyskryminowana, ponieważ istotą demokracji jest to, że większość rządzi, ale demokracja na tym polega, że prawa mniejszości muszą być chronione jednocześnie. Jedenaste przykazanie: nie bądź obojętny, bo jeżeli nie, to się nawet nie obejrzycie jak na was, jak na waszych potomków, "jakiś Auschwitz", nagle spadnie z nieba . Turski w Oświęcimiu. Kiedyś zaczęło się od żydów, dzisiaj żydów już u nas brak więc w ich miejsce "grupa mieszkańców" wstawi gejów i lesbijki w imię chrześcijańskiej miłości bliźniego . Założę się , że nie mają pojęcia co oznacza LGBT.
poprawny
poprawny 04.03.2020, 11:12
Wszystkim oświeconym proponuję wyjazd na postępowy zachód
Johann
Johann 03.03.2020, 22:48
niech sie radni zajma tym jak przyciagnac inwestorow zaoferowac ulgi tereny na inwestycje a nie sluchaja jaksi pisdnietych oszkolomow emerytow co za komuny pierwsi ksiazeczke w zebach niesli a teraz wielkie solidaruchyNiech sie oni swoimi rodzinami zajma
Anna
Anna 03.03.2020, 18:01
Ale Ciemnogrod, a wszystko w imie milosci blizniego domyslam sie....jak przystalo na "porzadnych katolikow" :-)))
Grzegorz Braun
Grzegorz Braun 03.03.2020, 16:48
O, bedzie następna gmina zaznaczona na Atlasie Nienawiści. Świetna promocja.
Klient_Alkohole_24
Klient_Alkohole_24 03.03.2020, 16:35
Ja p***e, rada gminy bedzie decydowala co jest moralnie w porzadku. Wy wszyscy do roboty sie wezcie. Ani ladni nie jestescie, ani madrzy. Sklep zamkneliscie porzadnym ludziom, Bolka odwolali, a teraz bedziecie p****w scigali. Co za cyrk

Pozostałe