Sokół Kolbuszowa Dolna zaczyna rewanże. Kto zagra? 

  • 06.03.2020, 09:12 (aktualizacja 06.03.2020, 09:19)
  • Marcin Jastrzębski

Podziel się:

Oceń:

Sokół Kolbuszowa Dolna zaczyna rewanże. Kto zagra? Fot. Marcin Jastrzębski W górnym rzędzie od lewej: wiceprezes Skowroński, Płudowski, Dziedzic, Prokop, Micek, Adranowicz, B. Karkut, Ferenc, Cach. W środkowym rzędzie od lewej: Wilk, Korab, Kaszuba, Kowal, Szalony, Aab. W dolny rzędzie: Gorzelany, Bigdoń, trener Mazurek, drugi trener Szalony, Skowron, Dziedzic, Kołacz.
Zawodnicy Sokoła już w najbliższą sobotę (7 marca) o godz. 14.30 rozegrają pierwszy mecz o ligowe punkty w tym roku. Zmierzą się na własnym boisku ze Startem Pruchnik, ostatnią drużyną rozgrywek.

Gdyby sezon skończył się teraz, Sokół spadły do ligi okręgowej, bo z dorobkiem zaledwie 15 punktów zajmuje piętnaste miejsce. Do względnie bezpiecznej, szesnastej pozycji (jesteśmy zależni od podkarpackich drużyn w 3 lidze) Sokół traci 4 oczka.

Mocniejsza obrona

- Jesteśmy pełni nadziei, może wyniki sparingów nie były imponujące, ale nasza drużyna może grać skutecznie. Wierzę w to – mówi Andrzej Skowroński, wiceprezes i sponsor Sokoła. Pod względem kadrowym zespół z Kolbuszowej Dolnej, w porównaniu z jesienią, na pewno nie jest słabszy. – Dobrze, że udało się wzmocnić obronę i rzeczywiście nasza defensywa jest teraz dużo mocniejsza – mówi Skowroński. Kolbuszowska drużyna w trakcie zimowych przygotowań nieskutecznie szukała wzmocnienia linii ofensywnej.

W ostatnim tygodniach w kręgu zainteresowania był Wojciech Soboń z Victorii Czermin. Klub spod Mielca zażądał jednak za zwolnienie tego gracza astronomiczną kwotę. Zadaniem trener Waldemara Mazurka jest już znalezienie takiego ustawienia, które pozwoliłoby na najbardziej efektywne wykorzystanie wszystkich ofensywnych graczy. – Rasowego napastnika teraz nam brakuje, ale wierzę, że po odpowiednich przesunięciach zrobi się coś dobrego – podkreśla Skowroński. 

Atutem kolbuszowskiej drużyny w rundzie wiosennej może być to, że aż 10 z 17 meczów rozegra na własnym boisko. – Obyśmy umieli to wykorzystać – kończy sponsor Sokoła. W ostatnim czasie pojawił się kolejny obrońca, Robert Micek (ostatnio Huragan Przedbórz). – Co do Roberta jednego można być pewnym. Jemu zawsze będzie się chciało biegać – uspokaja popularny "Olek".

Marcin Jastrzębski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe