DZIKOWIEC. Radni i sołtysi piszą do starosty w sprawie pediatrii  

  • 10.03.2020, 12:00
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

DZIKOWIEC. Radni i sołtysi piszą do starosty w sprawie pediatrii Fot. Bartosz Posłuszny Jerzy Sito, radny z Dzikowca, uważa, że głos radnych powiatowych powinien być przedłużeniem głosu mieszkańców, których zdanie przede wszystkim powinno być wzięte pod uwagę. Urszula Rzeszut-Baran, radna z Dzikowca, ma natomiast nadzieję, że oddział pediatrii zostanie ponownie uruchomiony.
Samorządowcy z Dzikowca stanowczo sprzeciwili się planowanemu zamknięciu oddziału pediatrii w kolbuszowskim szpitalu. Napisali oni oficjalne pismo w tej sprawie do władz starostwa.

Temat poruszany było zarówno na posiedzeniu komisji, jak i na sesji w dzikowieckiej gminie. - Zaczynają zamykać kolejny oddział w szpitalu. Dlaczego radni powiatowi, którzy zostali wybrani naszymi głosami, nic przeciwko temu nie robią? - pytał stanowczo Jerzy Sito, radny z Dzikowca, podczas ostatniego posiedzenia komisji. - Szpital w Nowej Dębie kwitnie. W czym jest Nowa Dęba lepsza od Kolbuszowej? - zastanawiał się rajca.

Rozliczyć radnych

Jak mówił Sito, w niedługim czasie dojdzie do tego, że ten szpital zostanie całkiem zamknięty. - Zdrowie nasze jest najważniejsze. Gdzie my się potem będziemy leczyć? My, nasze dzieci, nasze wnuki - zastanawiał się radny. - Czy to już naprawdę musi być ten szpital zlikwidowany, czy nawet sprywatyzowany. My jako radni Dzikowca stanowczo się sprzeciwiamy takim działaniom starosty i dyrektora Strzelczyka.

Samorządowiec jest zdania, że głos radnych powiatowych powinien być przedłużeniem głosu mieszkańców poszczególnych gmin. W tym przypadku głosu sprzeciwu.

- Od czego oni tam są? Czasami trzeba tupnąć nogą. Wczoraj ginekologia, dzisiaj położnictwo, jutro chirurgia i dziękuje bardzo, będziemy się rehabilitować tylko. A gdzie będziemy się leczyć? Ktoś pojedzie do Kolbuszowej, wypiszą skierowanie, jedzie do Rzeszowa, a tam pytają "A co wy w Kolbuszowej nie macie szpitala"? Człowiek zwija się z bólu, żeby się czasami nie przekręcił. I czym mamy jechać do Rzeszowa. Jak ktoś w nocy nie ma pojazdu, budzić kogoś. Coś się stanie w drodze i kto za to będzie opowiadał? W związku z tym mój apel jest niesamowicie głośny i powinien być dobitnie wysłuchany. Nasi radni powiatowi powinni się rozliczyć z tego, co robią w tym powiecie. Jak zagłosują radni, to niech się wypowiedzą, dlaczego tak zagłosowali, a nie inaczej. Na zdrowiu i oświacie nikt jeszcze interesu nie zrobił. Zdrowie to jest podstawa - wyraził głośno swoje zdanie Sito.

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe