KOLBUSZOWA. Radni zdecydują o szpitalnych oddziałach. Kto ma wątpliwości? 

  • 11.03.2020, 21:03 (aktualizacja 11.03.2020, 21:42)
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

KOLBUSZOWA. Radni zdecydują o szpitalnych oddziałach. Kto ma wątpliwości? Fot. Anna Pocałuń
Członkowie komisji zdrowia zaopiniowali pozytywnie zmianę w statucie szpitala. Teraz projekt uchwały trafi na sesję. Radni powiatowi pochylą się nad nią jutro (12 marca).

Oddział dziecięcy w kolbuszowskim szpitalu pozostaje nadal zawieszony. Dyrekcja szuka pediatrów, a rada społeczna zatwierdza nowy statut lecznicy, w którym znalazł się pododdział ortopedii [O szpitalu za zamkniętymi drzwiami. Co ustalono?]

Sporo pytań

W piątek, 6 marca, o godz. 12, w budynku starostwa obradowali członkowie komisji zdrowia. Na początku spotkania Józef Kardyś, szef powiatu, poinformował, że rada społeczna SP ZOZ podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia opinii do zmian w statucie szpitala. 

Grzegorz Romaniuk, radny powiatowy, dopytywał o szczegóły i prosił starostę o wyjaśnienia. - Jak to ma wyglądać, gdzie będzie usytuowany pododdział - pytał.

Jak zaznaczył jednak starosta Kardyś, dyrektorem szpitala jest Zbigniew Strzelczyk. - W takim razie do kogo mam zadać to pytanie? - prosił o wyjaśnienie Romaniuk. - Jesteśmy komisją zdrowia i ta informacja nam się należy. Ktoś powinien informacji udzielić, jak to będzie funkcjonowało, w oparciu o kogo, w którym miejscu. My nic nie wiemy. Bardzo bym prosił postawić się w sytuacji nas radnych, gdzie my nie wiemy, czy będzie oddział dziecięcy funkcjonował, kiedy będzie funkcjonował, w oparciu o jakich lekarzy, skąd pomysł na rozszerzenie oddziału chirurgii o pododdział ortopedii i traumatologii - dopytywał członek komisji zdrowia.

Bartosz Posłuszny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
obiektywny
obiektywny 12.03.2020, 01:30
dyrektor do zmiany!!!!! co to nietykalny?

Pozostałe