Powiat wyda 45 milionów

  • 23.01.2017, 05:52
  • lg

Podziel się:

Oceń:

Powiat wyda 45 milionów L. Grabiec
Tegoroczny budżet powiatu będzie miał nadwyżkę. Ponad 1,8 mln zł pójdzie na spłatę rat kredytów i zaciągniętych wcześniej pożyczek. Najwięcej samorząd planuje wydać na oświatę i administrację. Najmniej – na rolnictwo, obronę narodową i ochronę środowiska.

W tym roku do kasy budżetu powiatu kolbuszowskiego trafi aż ponad 47 mln zł. Samorząd planuje wydać ponad 45 milionów złotych, z czego ponad 10 milionów na inwestycje i zakupy inwestycyjne. Wypracowana nadwyżka w wysokości dokładnie 1 805 967 zł posłuży na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek. – Budżet, jak co roku, jest elastyczny – ocenił Józef Kardyś, starosta powiatu kolbuszowskiego i zapewnił, że gdy tylko pojawi się możliwość pozyskania dotacji z zewnątrz, to będą realizowane kolejne zadania. – Zdajecie sobie sprawę, niektórzy nie są pierwszą kadencję w tym sejmie, że taka konstrukcja budżetu pozwala na to, żebyśmy realizowali inwestycje w trybie pilnym. Przy takiej konstrukcji budżetu, przy takim zaufaniu do zarządu, mogliśmy w tym roku (2016 r. – przyp. red.) zrealizować duże inwestycje. W czwartym kwartale na drogi pozyskanych i przeznaczonych zostało ponad dwa miliony złotych – mówił podczas grudniowych obrad szef powiatu.

Więcej w 3 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

lg

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
halina
halina 24.01.2017, 15:28
może by tak spłacili zadłużenie na oddziale ginekologiczny, i by go otworzyli. TO CO ZROBIŁ KARDYŚ Z NASZĄ PORODÓWKĄ TO PO PROSTU TRAGEDIA.
kolbuszowianin
kolbuszowianin 23.01.2017, 20:43
Starosta czuje się już parlamentarzystą , skoro do radnych zwraca się jak do posłów:))..cyt" niektórzy nie są pierwszą kadencję w tym sejmie..." :) gratuluję awansu , śmiechu warte:))
aaa
aaa 24.01.2017, 10:05
Za to on powinien czuć że to jego ostatnia kadencja .Kobiety które teraz szukają opieki szpitalnej po całym województwie mu podziękują.

Pozostałe