Proboszcz Szumierz: Skorzystajcie z dyspensy. Zostańcie w domach

  • 14.03.2020, 12:13 (aktualizacja 14.03.2020, 12:36)
  • js

Podziel się:

Oceń:

Proboszcz Szumierz: Skorzystajcie z dyspensy. Zostańcie w domach Fot. Joanna Serafin Proboszcz Lucjan Szumierz apeluje do swoich parafian.
Ksiądz Lucjan Szumierz, proboszcz kolbuszowskiej kolegiaty, zachęca do tego, aby uczestniczyć we mszy świętej poprzez radio, telewizję czy internet.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, wprowadzono zakaz zgromadzeń publicznych powyżej 50 osób. Dotyczy to także zgromadzeń liturgicznych w kościele.

- Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia, ksiądz biskup udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej do dnia 29 marca. Nieobecność na mszy nie jest wtedy grzechem - przypomina ks. Szumierz.

Duchowny zdaje sobie sprawę z tego, że ciężko będzie wyjaśnić wszystkim, że w jednym nabożeństwie może uczestniczyć tylko 50 osób. - Tak naprawdę problemem jest dotarcie z tą informacją. Nie mamy w swojej bazie wszystkich naszych parafian, aby np. można było wysłać do nich maila. Nie wszyscy też te maile mają - dodaje ks. Lucjan. 

Przed wejściem do kościoła mają zostać rozwieszone ogłoszenia, o tym informujące. Ksiądz Szumierz zachęca, aby osoby, które mają taką możliwość, oglądnęły transmisję mszy z godz. 10.30 w Kolbuszowej, która zamieszczona będzie na stronie internetowej parafii oraz na jej profilu na Faceboooku. Z kolei o godz. 16 będzie można zobaczyć na żywo relację z gorzkich żali. 

- Proszę, aby w nabożeństwach odpraswianych w kościele uczestniczyła najlepiej wyłącznie rodzina, z której to intencji odprawiana jest dana msza święta - dodaje ks. Lucjan Szumierz. 

 

js

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Brawo!
Brawo! 15.03.2020, 07:18
Strach większy niż wiara i ufność Bogu?
Ktos
Ktos 14.03.2020, 20:11
Szacunek
Alibaba
Alibaba 14.03.2020, 14:48
Szacun, prawdziwy fachowiec w tym co robi, a przede wszystkim mądry człowiek.
Donald
Donald 14.03.2020, 14:16
Nie chciał bym być na jego miejscu jak się będzie tłumaczył z tych herezji Panu Jezusowi.

Pozostałe