KOLBUSZOWA. Zastrzeżenia po kontroli CBA

  • 15.03.2020, 08:59
  • ap

Podziel się:

Oceń:

KOLBUSZOWA. Zastrzeżenia po kontroli CBA Fot. CBA
Prowadzona w kolbuszowskim magistracie kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie została zakończona. Nie możemy jednak poznać jeszcze jej wyników. Dlaczego?

- W dalszym ciągu trwają czynności pokontrolne - powiedział w rozmowie z nami Temistokles Brodowski, rzecznik prasowy CBA. 
Przypominając, funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego kontrolę w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej rozpoczęli 8 maja 2019 roku. Sprawdzenie dotyczyło udzielania wybranym osobom fizycznym i prawnym ulg w spłacie zaległego podatku przez Jana Zubę, burmistrza Kolbuszowej, w latach 2012-2018.

Kontrola nie zakończyła się jednak planowo, ale dokładny powód przesunięcia zakończenia  nie został nam podany. Z rozmowy z przedstawicielem CBA dowiedzieliśmy się, że sprawdzane dokumenty pokazały, że kontrolę należy przedłużyć. - Pracownicy udzielają wyjaśnień i udostępniają żądane dokumenty - powiedział Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej we wcześniejszych rozmowach z Korso i dodał, że urząd nie został poinformowany o przyczynie kontroli. 

Dlaczego na tym etapie nie możemy zapoznać się z protokołem z kontroli? - Kontrolowany złożył zastrzeżenia do protokołu - wyjaśnia krótko rzecznik prasowy CBA.
 

ap

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe