Kradzieże, przestępstwa i jazda po wpływem w gminie  

  • 25.03.2020, 13:00
  • AK

Podziel się:

Oceń:

Kradzieże, przestępstwa i jazda po wpływem w gminie Asp. szt. Leszek Fila, kierownik Posterunku Policji w Raniżowie odpowiadał również na pytania samorządowców.
Kierownik Posterunku Policji w Raniżowie wziął udział w ostatniej sesji Rady Gminy w Raniżowie. Było wiele wniosków, pytań i próśb, które samorządowcy skierowali do mundurowego.

Asp. sztab. Leszek Fila, kierownik Posterunku Policji w Raniżowie, przedstawił statystyki dotyczące przestępstw i wykroczeń, którymi policjanci zajmowali się w 2019 roku.

Kradzieże i inne przestępstwa

Policjanci z raniżowskiego posterunku przeprowadzili w 2019 roku 60 postępowań przygotowawczych. Przestępstwa te dotyczyły między innymi znęcania się nad rodziną, kradzieży, kradzieży z włamaniem, kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości czy uszkodzenia mienia. -  I tak np. na terenie gminy Raniżów odnotowano siedem przestępstw znęcania się nad rodziną, z czego trzy miały miejsce w Raniżowie, jedno w Woli Raniżowskiej, dwa w Staniszewskiem i jedno w Zielonce - poinformował asp. szt. Leszek Fila.  Przeprowadzono także siedem postępowań w sprawie o kradzież (cztery z terenu Raniżowa, dwa z Woli Raniżowskiej i jedna sprawa dotyczyła Mazurów) oraz jedno postępowanie odnośnie kradzieży z włamaniem, które miało miejsce w Woli Raniżowskiej.

Siedem przestępstw dotyczyło z kolei uszkodzenia mienia na terenie gminy, w tym: jedno w Raniżowie, cztery w Woli Raniżowskiej i dwa w Staniszewskiem. Co ciekawe, najwięcej, bo aż 21 przestępstw, odnotowano w kategorii "inne". 

Wykroczenia i mandaty

 Na posterunku policji w Raniżowie przeprowadzono również w 2019 roku 78 postępowań w sprawach o wykroczenia. 20 z nich dotyczyło spraw o wykroczenia drogowe, dziewięć - przeciwko mieniu, 27 - przeciwko spokojowi i porządkowi publicznemu, sześć - przeciwko szkodnictwu leśnemu, polnemu i ogrodowemu i 16 przeciwko innym wykroczeniom.

 Policjanci z posterunku nałożyli 26 mandatów karnych, z czego 10 dotyczyło przepisów o wychowaniu w trzeźwości.

W ramach pełnionych obowiązków mundurowi przeprowadzili także 72 interwencje domowe. 16 z nich było związanych z przemocą w rodzinach, dla których sporządzono tzw. niebieskie karty. Więcej było natomiast w zeszłym roku interwencji publicznych, bo aż 305.

W 2019 roku, na żądanie uprawnionych organów, wykonano 1171 ustaleń i wywiadów, wylegitymowano 1725 osób. Ogółem doprowadzono 36 osób, w tym do sądu i prokuratury - cztery, do miejsca zamieszkania - sześć.

Sześć osób izolowano w izbie wytrzeźwień, pięć osób zatrzymano do wytrzeźwienia w policyjnej izbie w Kolbuszowej, a 15 osób doprowadzono do innych organów.

AK

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe