Radny, który pełni także funkcję sołtysa, będzie dostawał dwie diety

  • 25.03.2020, 14:30
  • ap

Podziel się:

Oceń:

Radny, który pełni także funkcję sołtysa, będzie dostawał dwie diety Radny Adam Chlebowski wnioskował do przewodniczącego o przyznanie podwójnej diety. Samorządowiec z Huciny nie uczestniczył w ostatnich obradach rady.
Za taką zmianą głosowali samorządowcy.

W porządku obrad sesji Rady Gminy Niwiska znalazł się projekt zmieniający jedną z uchwałę z 2016 roku, w której ustalone zostały wysokości i zasady wypłaty diet dla sołtysów. Wnioskiem z 22 stycznia 2020 roku radny Adam Chlebowski zwrócił się do przewodniczącego rady o zmianę uchwały. 

- Wniosek samorządowca został skierowany pod konsultacje z radcą prawnym - wyjaśniła Jolanta Marut, sekretarz gminy Niwiska. 

Jak zaznaczyła wicewójt, dieta radnego i dieta sołtysa to dwie odrębne diety z tytuły wykonywania równych funkcji społecznych. - Rada gminy nie może ograniczyć tego uprawnienia do przyznawania tylko jednej diety w wysokości ustalonej dla radnego, skoro skarżący pełni jednocześnie funkcję sołtysa - podsumowała Jolanta Marut. 

Miesięczna dieta sołtysa wynosi 15 proc. od najniższego wynagrodzenia, czyli 390 zł. - Taki przypadek jest jeden, dotyczy radnego Adama Chlebowskiego, który piastuje również funkcję sołtysa - odniósł się do zmiany przewodniczący prezydium Robert Róg. Jak dodał, zdania w tej sprawie są różne. 

Podczas sesji żaden z radnych nie zabrał głosu w dyskusji. Za zmianą, na 13 obecnych, zagłosowało ośmiu samorządowców. Na nie podniósł rękę Stanisław Rzemień, Robert Róg, Stanisław Rzeszutek i Adam Świder. Radny Robert Łakomy wstrzymał się od głosu.  

Funkcja Ryczałtowana miesięczna dieta
Przewodniczący rady gminy 1250 zł
Wiceprzewodniczący rady gminy 650 zł
Przewodniczący stałej komisji rady gminy Niwiska 650 zł
Radny gminy Niwiska 600 zł

 

ap

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Jan
Jan 31.03.2020, 18:44
Tylko koryto.
Jan
Jan 31.03.2020, 13:47
Czy na pewno?Dokoryta zawsze mozna dodac, koledzy popra a mieszkancy zaplaca w nowych obciazeniach.Mozna pogratulowac radnym dobrej decyzji.Brawo.
Jan
Jan 31.03.2020, 11:06
W korytku zawsze malo i trzeba je zapelnic koledzy pomoga a kasa znajdzie sie zwiekszajac obciazenia mieszkancow radnym mozna tylko pogratulowac.
felek
felek 25.03.2020, 14:33
Dać Adasiowi należą mu się te pieniądze

Pozostałe