Florian Ostrowy Tuszowskie planuje wzmocnienia

  • 29.03.2020, 11:56 (aktualizacja 29.03.2020, 12:05)
  • Marcin Jastrzębski

Podziel się:

Oceń:

Florian Ostrowy Tuszowskie planuje wzmocnienia Fot. Marcin Jastrzębski Trener Ostrów – Bartek Krzystianiak (z prawej) – mógł w ostatnich sparingach skorzystać z większej liczby zawodników.
Bramkarz, obrońca i pomocnik. Trzech nowych zawodników może wzmocnić zespół z Ostrów Tuszowskich. Nowe twarze to znajomi trenera Floriana – Bartłomieja Krzystyniaka.

W kręgu zainteresowań klubu z Ostrów Tuszowskich znalazł się m.in. dotychczasowy bramkarz Orła Kosowy – Michael Adamik. Golkiper ten ma 29 lat, w przeszłości rozwijał się w grupach młodzieżowych Stali Mielec. W dorosłej piłce reprezentował barwy nie tylko Orła, ale również Atutu Podborze i Błękitnych Siedlanka. 

Florian wzmocnić może jeszcze obrońca/pomocnik Tomasz Maślanka (poprzednio Sparta Chorzelów). To wychowanek Smoczanki Mielec, który ostatnio leczył kontuzję. Po przerwie spowodowanej problemami z kolanem do gry właśnie we Florianie, wrócić miał pomocnik Bartosz Stawarz. To były trener Orła Kosowy i były zawodnik drużyny z Ostrów Tuszowskich, w którym występował ostatnio w sezonie 2017/18.

Jeśli liga będzie miała szansę wystartować, działacze klubu z Ostrów Tuszowskich będą czynić starania, by ich zarejestrować.

– Jest szansa na w sumie trzy wzmocnienia, więcej zmian nie planujemy – mówi Sławomir Trojnacki, grający prezes drużyny z Ostrów Tuszowskich.

Adamik może zastąpić Sebastiana Chamioło, bo ten praktycznie nie uczestniczył w okresie przygotowawczym. 

Florian przed zawieszeniem treningów zdążył rozegrać kilka gier kontrolnych. Pokonał 2:0 Zacisze Trześń, dwukrotnie sprawdził się z juniorami Smocznaki Mielec. – Ci "zasuwali" jak małe samochodziki, ale cel tej gry kontrolnej zrealizowaliśmy. Zależało nam, żeby pobiegać i to się udało – podkreślał prezes Floriana. Ostrowy przegrały jeszcze 1:6 ze Strażakiem Grochowe, pokonały 4:3 Złotniczankę. 

– Praktycznie cały luty poświęciliśmy na treningi i gry kontrolne – informuje Trojnacki, który liczy się z tym, że tego sezonu może się nie udać rozegrać. – Polskie problemy z nową grypą się dopiero zaczynają – obawia się zawodnik i działacz. 

Marcin Jastrzębski

Zdjęcia (1)

Bramkarz Michael Adamik jednym z zimowych wzmocnień Floriana Ostrowy Tuszowskie.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe