GIS. Pieczywo kupowane luzem a koronawirus

  • 29.03.2020, 12:37 (aktualizacja 29.03.2020, 12:47)
  • js

Podziel się:

Oceń:

GIS. Pieczywo kupowane luzem a koronawirus
Główny Inspektorat Sanitarny odnosi się do obaw niektórych klientów, związanych z zakupem niepakowanego pieczywa.

W czasie pandemii nie tylko papier toaletowy znika nagminnie ze sklepowych półek. Towarem niemal luksusowym stały się drożdże. Powód? Wiele osób zdecydowało się na wypiek domowy. Jedni robią to po to, aby niepotrzebnie nie chodzić do sklepu. Inni obawiają się, że niezapakowane pieczywo, nieraz dotykane w sklepie przez kilka osób, może być źródłem zakażenia koronawirusem. 

W tej sprawie GIS wydał oświadczenie. 

- Ze względu na obawy klientów kupujących pieczywo luzem Główny Inspektor Sanitarny informuje, że nie ma żadnych doniesień naukowych wskazujących na zakażenie koronawirusem drogą pokarmową - czytamy. 

Jednocześnie GIS przypomina o konieczności zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny polegających na używaniu w punkach sprzedaży pieczywa rękawiczek lub torebek jednorazowych.

- W przypadku jakichkolwiek wątpliwości bądź obaw, wystarczy umieścić zakupione pieczywo na około 2 minuty w piekarniku nagrzanym wcześniej do temperatury 180-200°C. Dostępne źródła naukowe wskazują, że wirusy ulegają inaktywacji w temperaturze ok. 60-70°C - wyjaśniają przedstawiciele inspektoratu.

js

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Qwas
Qwas 30.03.2020, 11:57
Jeśli wirus nie przenosi się drogą pokarmową, to jaki sens mają ciągłe apele o mycie rąk czy noszenie rękawiczek??

Pozostałe