GMINA KOLBUSZOWA. Kiedy maszt telefonii komórkowej zostanie uruchomiony?

  • 30.03.2020, 08:14 (aktualizacja 30.03.2020, 08:37)
  • ap

Podziel się:

Oceń:

GMINA KOLBUSZOWA. Kiedy maszt telefonii komórkowej zostanie uruchomiony? W Świerczowie powstaje maszt telefonii komórkowej. Zainstalowane zostaną na nim nadajniki 5G. Realizacji ten inwestycji sprzeciwiają się mieszkańcy sołectwa i okolic.
We wtorek (17 marca) w Świerczowie pojawiła się firma, która rozpoczęła kolejny etap prac przy budowie masztu. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z przedstawicielami sieci.

- Niestety podanie daty uruchomienia stacji w obecnej, nieprzewidywalnej sytuacji nie jest możliwe - wyjaśniła Katarzyna Tajak-Pietrowska i dodała: - Prace nadal się toczą. Będziemy informować o uruchomieniu niezwłocznie po fakcie. 

Przypomnijmy. O tej inwestycji mieszkańcy Świerczowa dowiedzieli się dopiero wtedy, kiedy prace zostały rozpoczęte. - Było to w drugiej połowie lutego. Właśnie wtedy okazało się, co powstanie w naszej okolicy - mówiła nam Justyna Drzał- Grabiec, mieszkanka Świerczowa. 

Mieszkańcy utworzyli komitet protestacyjny, który w środę (11 marca) spotkał się w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej z przedstawicielem sieci Play, spotkaniu przewodniczył Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. Wynikiem dyskusji było znalezienie przez mieszkańców nowej lokalizacji. - Proszę znaleźć taką nieruchomość, na którą wszyscy by się zgodzili. Proszę zaproponować, a my ją rozważymy - powiedział Wiesław Padło, przedstawiciel sieci Play. Co zatem z rozpoczętą inwestycją? - Będziemy ją kontynuować - odpowiedział Padło. 

Wiesław Padło, dyrektor Regionu Południowego Play, wyjaśnił, że sieć  jest najmłodszym operatorem. Mają oni bardzo intensywny program rozwoju sieci po to, żeby móc wyłączyć roaming krajowy. - Dzisiaj jest tak, że nasi klienci mogą korzystać z sieci innych operatorów. Chcemy to zmienić, bo za dużo nas to kosztuje i jest to nieefektywne, dlatego budujemy swoją sieć - dodał Padło.

ZOBACZ TEŻ:

ap

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Magda
Magda 31.03.2020, 23:30
Ludzie obudźcie się! Pole elektromagnetyczne 5G jest niewyobrażalnie szkodliwe. Poczynając od zaburzeń snu a na nowotworach kończąc. Owady tracą zdolność echolokacji, a większa zwierzyna po prostu ucieka. Lepszy zasięg nie jest wart naszego zdrowia! Są mądre kraje które wyrzuciły na zbity pysk takie rozwiązania.
Mateo
Mateo 09.04.2020, 10:36
Pole elektromagnetyczne 5G jest nie bardziej szkodliwe niż pole 4G lub 3G wręcz bym powiedział że mniej szkodliwe ze względu na zasięg. Maksymalny zasięg nadajnika 5G to 2km
Henry 5volt
Henry 5volt 31.03.2020, 22:11
Usmaza cy Swierczow, ciekawe czy to 5g czy zwykly nadajnik niezwykle chu..... wej sieci jaka jest play. Miejsca oczywiscie nikt nie rozpozna bo rozmyta nazwa. 

Pozostałe