Pretensje starosty. Wójt zbulwersowany 

  • 31.03.2020, 15:56
  • ak

Podziel się:

Oceń:

Pretensje starosty. Wójt zbulwersowany Fot. Archiwum Korso Włodarz powiatu zaznaczył, że ogółem w "Aktywnej Środzie" zorganizowanej 5 lutego wzięło udział 398 uczniów.
Uczniowie z terenu gminy Raniżów nie wzięli udziału w zorganizowanych przez powiat rozgrywkach sportowych i warsztatach edukacyjnych. Starosta kolbuszowski wystosował z tego powodu pismo do raniżowskich samorządowców.

Pismo starosty skierowane do przewodniczącego rady gminy z prośbą o poinformowanie radnych zostało odczytane na sesji, która odbyła się końcem lutego.

Bez raniżowskich uczniów

- 5 lutego 2020 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej odbyły się rozgrywki sportowe i warsztaty edukacyjne zorganizowane z myślą o uczniach klas 7 i 8 szkół podstawowych znajdujących się na terenie powiatu kolbuszowskiego - wyjaśnił na wstępie pisma Józef Kardyś, starosta powiatu kolbuszowskiego. Jak dodał, w związku z wydarzeniem 21 stycznia została wystosowana prośba do włodarzy gmin, aby umożliwić dojazd dzieciom na te zajęcia. - Jednocześnie z tą samą datą wystosowano do dyrektorów szkół podstawowych zaproszenia dla uczniów z prośbą o wzięcie udziału - stwierdził.

Włodarz powiatu zaznaczył, że ogółem w "Aktywnej Środzie" zorganizowanej 5 lutego  wzięło udział 398 uczniów. - Jednak uczniowie szkół podstawowych, dla których organem jest gmina Raniżów, nie uczestniczyli w tym projekcie - podkreślił. Co według Józefa Kardysia o tym zdecydowało?

Wójt nie pozwolił?

- Z przekazanych informacji wynika, że pan wójt gminy nie pozwolił dyrektorom szkół zabrać uczniów do LO w Kolbuszowej w dniu 5 lutego br. Powtarzająca za panem wójtem, zatrudniona w szkołach podstawowych w gminie Raniżów na stanowisku doradcy zawodowego i pedagoga szkolnego pani Sochacka powiedziała, że nie ma sensu brać dzieci do Kolbuszowej skoro nie ma do niej dojazdu, co jest niezgodne z prawdą - zaznaczył starosta Kardyś.

 Zdaniem włodarza powiatu uniemożliwienie uczniom udziału w zorganizowanych dla nich zajęciach zawęża ich możliwości poznawcze oraz ogranicza zapoznanie się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat kolbuszowski. - W rezultacie może wpłynąć na ograniczony wybór ich dalszej ścieżki kształcenia. Szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez powiat kolbuszowski mają doskonałe możliwości edukacji młodzieży. Zapewnione są idealne warunki bezpieczeństwa i higieny pracy. Budynki są odnowione, docieplone, sale lekcyjne przestrzenne, jasne, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i pomoce naukowe, dodatkowo przy szkołach nowoczesne boiska sportowe i korty tenisowe dają możliwość wszechstronnego rozwoju intelektualnego i psychofizycznego uczniów - uzasadnił.

ak

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Ktoś_rozsądny
Ktoś_rozsądny 03.04.2020, 02:42
Sytuacja wyjęta chyba tylko i wyłącznie dlatego żeby było o czym napisać artykuł. Czy tak naprawdę zarówno wydawcy Korso jak i samo starostwo nie widzą że ośmieszą się tą sytuacją?! Przecież sami dobrze wiecie jakie na dzień dzisiejszy są dojazdy z Gminy Raniżów do szkół w powiecie kolbuszowskim. Mała liczba kursów nie zachęca do tego aby uczniowie wybierali się do tych szkół( sama skończyła technikum w Kolbuszowej już jakiś czas temu - już wtedy był problem z dojazdem a co dopiero teraz?!) w dzisiejszych czasach uczniowie jak i rodzice nie wybierają takiej szkoły do której dostanie się dziecka komunikacją publiczną stanowi problem ( opcja dojazdu do szkoły też stanowi jeden z ważnych aspektów przy wyborze szkoły zaraza obok kierunku i poziomu nauczania) Kierunki owszem można powiedzieć że są interesujące a szkoły dokładają wszelkich starań aby uczniom dobrze się pracowało , zdobywało umiejętności poprzez korzystanie z wielu projektów i wsparć, ale niestety aspekt fatalnego połączenia gm.Raniżów z Kolbuszową zbija wybór szkół średnich z pozycji uczniów.
Panu Starości życzę i radzę poświęci czas na przemyślenia w jaki sposób można rozwiązać ten problem , a nie rzucać oskarżenie w stronę Pana Wójta( włodarze nie mają pełnej ingerencji w działaniach szkół ).
Występowanie z takimi zarzutami do Wójta od Starosty jest torszke nie na miejscu. Równanie dobrze to włodarz gminy mógłby wystąpić z pretensjami do starostwa że zapraszają uczniów ale nie oferują transportu. Jak widać sytuacja taka nie miała miejsca bo są inne sprawy które wymagają uwagi.
Wujek dobra rada
Wujek dobra rada 01.04.2020, 11:31
Nie ma czym dojechać i tyle.
Jak starosta poliglota afrykański chce, to może dzieci wozić z Raniżowa swoim Jeepem.
Tylko ciekawe ilu się zmieści?
Nie zapewnia transportu to czego chce?
Bo jest z PiS to wszyscy będą klękać przed nim?
11112
11112 31.03.2020, 22:09
Nic dziwnego ze nie dojechali jak starosta wypar sie doplaty do autobusów Rzeszów on widzi stalową wole ze mu dowiozą
Wyszkolony
Wyszkolony 31.03.2020, 22:04
PKS mało jeździ a nima rowerowej St
Polak
Polak 31.03.2020, 21:43
Dać odprawę emerytowi i wywalić....
xyz
xyz 31.03.2020, 18:40
panie kardys pfffff
Rodzic
Rodzic 31.03.2020, 18:26
Ni3 polecam mimo że pracuja am tez fajni nauczyciele. Jak zmienia górę to moze byc fajna szkoła.
Antek emigrant
Antek emigrant 31.03.2020, 16:37
Panie Kardys dzieciom kolbuszowa jest znana.Gdy byl to wyjazd do Afryki tak jak ty kiedys pojechales na koszt podatnika,to by sie zjawili nawet na rowerach.

Pozostałe