Powiat kolbuszowski dostarcza materiał na szycie maseczek

  • 31.03.2020, 19:55
  • opr. bp

Podziel się:

Oceń:

Powiat kolbuszowski dostarcza materiał na szycie maseczek Fot. Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej Materiały przekazało kolbuszowskie starostwo.
Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego aktywnie przyłącza się do pomocy w walce z pandemią koronawirusa. W tym celu dostarcza materiał potrzebny do uszycia maseczek ochronnych.

- Z pomocą szycia maseczek przyszły mieszkanki naszego powiatu, które podjęły się wykonania potrzebnych maseczek dla personelu Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej. Niezbędny materiał wraz z potrzebnymi akcesoriami, w części, dostarczony im został przez Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego - informuje Barbara Żarkowska, przedstawicielka starostwa w Kolbuszowej.

Akcja szycia maseczek w Kolbuszowej koordynowana jest przez Monikę Bebło oraz Martę Tenderę. Do tej pory w ramach tej akcji uszyto około 7 tysięcy maseczek. Pięć tysięcy już zostało poddanych sterylizacji i przekazano je do Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej. Kolejne poddane zostały sterylizacji.
 
Jednocześnie szycia maseczek podjęły się również panie zrzeszone w Stowarzyszeniu Podkarpackiego Związku Byłych Pracowników PGR z Raniżowa. Inicjatywą tą kieruje Mieczysław Burek, przewodniczący rady powiatu.

  - Przekazany materiał przez Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego pozwoli, tylko nam, na uszycie około 4 tysięcy maseczek – mówi Mieczysław Burek.

W sumie na uszycie maseczek przekazanych zostało:  
- 244,8 mkw. materiału
- 3 335 mb gumek
- 3 658 mb tasiemek
- 1 000 mb drutu
- 9 000 mb nici
 
Ponadto 450 mkw. flizeliny bezpłatnie dostarczył Andrzej Wojdyło z Kolbuszowej. Akcja szycia maseczek trwa już od około dwóch tygodni i w dalszym ciągu będzie realizowana. Jak zapewniają władze powiatu, kolbuszowskie starostwo w dalszym ciągu będzie pomagał w zakupie materiałów potrzebnych do ich wykonania.

 

opr. bp

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe