Co kolbuszowski poseł sądzi o wyborach prezydenckich?  

  • 01.04.2020, 11:21
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Co kolbuszowski poseł sądzi o wyborach prezydenckich? Fot. Archiwum Co Zbigniew Chmielowiec mówi o wyborach prezydenckich?
- Okazują brak szacunku dla obywateli - pisze samorządowiec z Kolbuszowej Górnej. Michał Karkut nie chce, aby ktokolwiek z władz przyczynił się do poparcia tegorocznych wyborów prezydenckich.

Początkiem tego tygodnia (30 marca), Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, otrzymał pisemną prośbę od radnego Michała Karkuta. - W trosce o zdrowie i życie wszystkich mieszkańców gminy Kolbuszowa apeluję do pana o zaprzestanie podejmowania jakichkolwiek działań związanych z przygotowaniami do przeprowadzania wyborów prezydenckich, zaplanowanych na 10 maja 2020 r - podkreśla samorządowiec z Kolbuszowej Górnej.

Czy tegoroczne wybory prezydenckie powinny odbyć się w maju? Takie pytanie zadaliśmy Zbigniewowi Chmielowcowi, posłowi na Sejm RP. Parlamentarzysta wyjaśnił, że w pierwszej kolejności powinno się zadbać o bezpieczeństwo ludzi, a później wybory. - Myślę, że ci, którzy o tym będą decydowali, podejmą właściwą decyzję - dodał.

Nie czas

Radny Karkut uzasadnia, że władze centralne przez swój upór po raz kolejny wykazują brak szacunku dla obywateli i oderwanie od rzeczywistości. - Wobec tego to my, samorządowcy, musimy przez nasz natychmiastowy i jednoznaczny sprzeciw, zatrzymać to wyborcze szaleństwo - motywuje Karkut. 

Zdaniem samorządowca w obecnej sytuacji wybory powinny zejść na dalszy plan. A władza centralna i samorządowa powinna się skupić na rozwiązywaniu problemów związanych z przebiegiem epidemii. 

- Nie możemy tracić czasu i energii na działania, które teraz są nieważne i które mogą prowadzić do utraty zdrowia i życia mieszkańców - podkreśla radny Michał Karkut. W podsumowaniu wyraża on swoją gotowość do pomocy w działaniach urzędu, które przyczynią się zapewnienia bezpieczeństwa i realizacji zadań gminy związanych z przebiegiem epidemii koronawirusa.

W sieci

Od pojawienia się pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce rząd jest dalej nieugięty i ani myśli o przełożeniu wyborów. Na ten temat w sieci pojawia się coraz więcej komentarzy. Internauci piszą o swoich obawach, że rząd naraża ich na zarażenie. Inna grupa osób rozpisuje się o tym, że ze względu na panującą pandemię wiele wyborców odmówi sobie prawa głosu i z obawy o swoje zdrowie nie pójdzie do urny wyborczej. 

Zdaniem niektórych jest to czyste marnotrawstwo niezbędnych służbie zdrowia rękawiczek i maseczek. Dlaczego? Ponieważ każdy, kto w dniu wyborów prezydenckich wybierze się do urny, musi zostać w nie zabezpieczony. - Moją maseczkę i rękawiczki proszę oddać lekarzom i pielęgniarką, którzy ratują życie - brzmi krążący wpis po internecie.

Anna Pocałuń

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Ciemnylud
Ciemnylud 01.04.2020, 14:46
Zdziwiłbym się gdyby poseł PISu miał inne zdanie niż prezes.
Zero samodzielności.
Demokrata
Demokrata 01.04.2020, 12:51
W pełni zgadzam się z panem radnym, bezpieczeństwo obywateli to piorytet. Pan poseł robi wszystko po myśli swojej partii, jest to zły przedstawiciel naszego powiatu !!!
Wujek dobra rada
Wujek dobra rada 01.04.2020, 11:41
Niech się Karkut nie lansuje.
Jak się wirus nie uspokoi to żadnych wyborów nie będzie bo nikt nie pójdzie do urn.
Chyba że pogrzebowych.
I tyle.
Mniej polityki panie radny, zjedz Snickersa i przestań gwiazdorzyc.
Życie weryfikuje każdą głupotę.
A dziś pokazuje, że pani zza kasy jest potrzebniejsza bardziej niż celebryci i śmieszni politycy.

Pozostałe