Kopcie o swojej przyszłości

  • 01.04.2020, 18:00
  • MJ

Podziel się:

Oceń:

Kopcie o swojej przyszłości Fot. Archiwum KS Kopcie (na niebiesko) nie ma już szans na rychły awans do A klasy, ale teraz trener Stanisław Żarowski (nz. pierwszy z lewej) skupia się na ogrywaniu młodzieży.
- Nasza kadra ciągle może się poszerzać, bo mamy młodych wychowanków – cieszy się Stanisław Żarowski, grający trener KS-u Kopcie.

Zespół z gminy Dzikowiec miał obiecujący początek nowego sezonu. W poprzednim (2018/19) długo liczył się w walce o awans i wydawało się, że teraz również będzie walczył o czołowe lokaty.

W środku rundy jesiennej złapał jednak zadyszkę i zakończył pierwszą część sezonu ze stratą 14 punktów do lidera z Zakrzowa. KS z 15 punktami zajmuje szóste miejsce. Ligowe rozgrywki miały zostać wznowione tydzień po wielkanocnych świętach. Już wiadomo, że tak się nie stanie. Działacze i trener Kopci, Stanisław Żarowski, mają prawo żałować, że ligowa walka została odwołana. 

Co pół roku kadra poszerza się o nowych, młodych wychowanków. – Warto na nich stawiać, nawet na tych, co mają jeszcze 15 lat – ocenia Żarkowski. Kopcie przed zawieszeniem piłkarskiej aktywności zdążyły rozegrać początkiem marca wewnętrzny turniej na orliku pod patronatem swojego sponsora. Kopcie miały jeszcze w planie mecz sparingowy z Vigorem Trzęsówka. – Był plan, by go rozegrać 8 marca, ale przeciwnicy nam odmówili. Później chciałem jeszcze zaliczyć gry wewnętrzne. Teraz musimy jednak cierpliwie czekać, odpocząć – ubolewa Żarowski.

W składzie Kopci nie szykowały się zmiany. – Nikt nie odszedł, kadrę mogliśmy powiększyć o zawodników z drużyny juniorów. Chodzi m.in. o Kamila Wilka i Kacpra Maciąga – dodaje trener Kopci. Żarkowski nie boi się stawiać na nastolatków. Ostatnio regularnie w dorosłej drużynie grał Jakub Wojdyła. – Zaliczył wszystkie mecze, a nie ma jeszcze 16 lat – opisuje szkoleniowiec naszej jedynej ekipy w rozgrywkach stalowowolskiej B klasie. Żarkowskiego cieszy zaangażowanie młodzieży. – W każdym meczu mogę zrobić 6 zmian, często mam więcej niż 18 chętnych do gry. Poza tym w zespole juniorów mogą grać kolejni nastolatkowie i oni też wkrótce wejdą do pierwszej drużyny – podsumowuje Żarkowski. 

MJ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe