POWIAT KOLBUSZOWSKI. W ostatnim dniu obowiązkowej kwarantanny, pojechał na zakupy

  • 03.04.2020, 07:52
  • bp

Podziel się:

Oceń:

POWIAT KOLBUSZOWSKI. W ostatnim dniu obowiązkowej kwarantanny, pojechał na zakupy Fot. Archiwum Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego wyszedł na zakupy w ostatnim dniu swojej kwarantanny.
Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, w ostatnim dniu obowiązkowej kwarantanny, pojechał na zakupy. Kierowca autobusu, zatrzymany przez policjantów do kontroli, nie stosował się do limitu przewożonych osób. Teraz obaj mężczyźni, za złamanie obowiązujących zakazów, muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną.

Policjanci codziennie sprawdzają miejsca pobytu osób objętych kwarantanną. Zdecydowana większość mieszkańców naszego powiatu, którzy są objęci obowiązkową izolacją, stosuje się do nakazów. Coraz więcej osób korzysta również z aplikacji „Kwarantanna domowa”. Policjanci przypominają, że wyznaczony w decyzji czas kwarantanny musi być przestrzegany do samego końca. Jak się jednak okazuje niektórym mieszkańcom trudno dotrwać do końca wyznaczonego terminu i podejmują ryzykowne decyzje, które skutkują odpowiedzialnością karną.

- Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny odpowie mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, którego w środę, 1 kwietnia kontrolowali policjanci. Zgodnie z wydaną decyzją ten dzień był ostatnim dniem jego przymusowej kwarantanny. Kiedy funkcjonariusze podjechali pod jego dom i zadzwonili na podany numer telefonu mężczyzna oświadczył, że pojechał samochodem na zakupy. Swoją decyzję tłumaczył błędną interpretacją wyliczonego terminu. W sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające - informuje kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej.

 

bp

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
SkinHead
SkinHead 04.04.2020, 18:15
Mam nadzieje ze s***l słono zapłaci
Robi
Robi 03.04.2020, 22:26
Mandar dowalić bo nie na uczy że kwarantanna

Pozostałe