KOLBUSZOWA. Właściciel kategorycznie nie zgadza się na przebudowę skrzyżowania

  • 05.04.2020, 11:00
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

KOLBUSZOWA. Właściciel kategorycznie nie zgadza się na przebudowę skrzyżowania Fot. A.Pocałuń Radny Michał Karkut apelował o zmianę organizacji ruchu, która znacząco wpłynęłaby na poprawę bezpieczeństwa pieszych jak i kierowców.
Niefortunnie usytuowane przejście dla pieszych i zła widoczność takich argumentów użył radny Michał Karkut w swojej interpelacji. Czy gmina zgodzi się na wykup działek?

- Skrzyżowanie ul. Jana Pawła II z ulicą Obrońców Pokoju przysparza kierowcom sporo problemów - wyjaśniał w swoje prośbie samorządowiec z Kolbuszowej Górnej. 

Kierowcy poruszający się po wspomnianych traktach, skręcając jak i z niej wyjeżdżając, narzekają na ograniczone pole widzenia w przypadku, gdy jednocześnie wyjeżdżają z niej samochody w kierunku centrum Kolbuszowej lub w kierunku Nowej Wsi.

Nie widać 

Odpowiedź w tej sprawie przyszła z urzędu miasta. Wiceburmistrz Kolbuszowej przypomniał, że rozbudowa drogi była realizowana na podstawie decyzji zatwierdzającej podział działek. 

W konsekwencji pozwoliło to na wykonanie inwestycji i zmianę organizacji ruchu. Według samorządowca z Kolbuszowej Górnej przebudowa tego skrzyżowania poprzez budowę podobnego pasa, jaki powstał przy skrzyżowaniu ul. Obrońców Pokoju z ul. Grunwaldzką, byłaby rozwiązaniem przestawionych problemów. Nie obędzie się to jednak bez przejęcia przez magistrat potrzebnych działek do tego działania.

- Zastosowane rozwiązania uwarunkowane były między innymi lokalizacją istniejącego uzbrojenia niezwiązanego z potrzebami drogi, które nie może znajdować się w jezdni - wyjaśnił Marek Gil. Jak dowiadujemy się dalej, w trakcie opracowywania dokumentacji odbyły się konsultacje społeczne. Na spotkaniu właściciele działek dzielonych wnosili swoje uwagi odnośnie planowanych inwestycji i zagospodarowaniu wspomnianego obszaru. 

5 marca do kolbuszowskiego urzędu wpłynęło pismo właściciela działki, który to kategorycznie nie zgadza się na pomniejszenie działki na rzecz przebudowy skrzyżowania. - Z uwagi na powyższe podjęcie jakichkolwiek działań musi być poprzedzone opracowaniem koncepcji przebudowy skrzyżowania, która określi zakres gruntów koniecznych do pozyskania - wyjaśnił Marek Gil, zastępca burmistrza. 

Zebra za blisko

- Pragnę również zwrócić uwagę na bardzo niefortunne usytuowanie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Obrońców Pokoju, które również utrudnia manewry kierowcom - apeluje radny. Zdaniem radnego Karkut należy zastanowić się nad przesunięciem go w kierunku budynku Poczty Polskiej.

Co do przejścia dla pieszych w obrębie skrzyżowania z ulicą Obrońców Pokoju, przedstawiciele magistratu mają zwrócić się do starosty kolbuszowskiego o ponowne przeanalizowanie przez komisję do spraw organizacji ruchu zatwierdzonego projektu stałej organizacji ruchu na tej drodze. 

Anna Pocałuń

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Pogoda
Pogoda 22.04.2020, 11:32
W takim razie tylko tunel bedzie opcja I to bedziie pierwszy w powiecie
Światła
Światła 06.04.2020, 08:32
Zamontować sygnalizacje świetlną ...
Obok
Obok 05.04.2020, 17:40
Kargul mówi nie to nie.
  Tomcio Paluch.
Tomcio Paluch. 05.04.2020, 15:35
Chore ambicje nie doszłego kandydata na burmistrza.
Swoją drogą ,ten kto zaprojektował ulicę Jana Pawła i ten kto podpisał w gmienie ,to powinni odpowiadać za nie marnotrawienie publicznych( naszych) pieniędzy.
Krzysztof
Krzysztof 05.04.2020, 12:38
Zastosować przepisy specustawy i sprawa załatwiona , liczy się dobro wspólne ...
spacerowicz
spacerowicz 05.04.2020, 12:37
Najlepiej zrobic przejscie kolo poczty tylko kto bedzie tamtedy chodzil panie radny nikt nie wygral nog na loterii

Pozostałe