Jak radzi sobie najmniejsza gmina w powiecie kolbuszowskim w czasie epidemii?

  • 06.04.2020, 08:22 (aktualizacja 06.04.2020, 12:06)
  • ap

Podziel się:

Oceń:

Jak radzi sobie najmniejsza gmina w powiecie kolbuszowskim w czasie epidemii? Fot. A.Pocałuń - Obecna sytuacja wymaga od nas wszystkich: odpowiedzialności, wyrzeczeń i wzajemnego zrozumienia - podkreśliła Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska.
Przez obecną sytuację spowodowaną przez koronawirusa m.in. urzędy musiały zmienić swój harmonogram prac.

W rozmowie z Korso szefowa gmina Niwiska zaznaczyła, że na tę chwilę wiele jest niewiadomych.

Co dalej?

 - Nie znamy danych po budżecie państwa, wiemy, że skutki będą po stronie dochodów ( udział w podatkach) - powiedziała Wróbel. Brak danych o ostatecznych subwencjach, które są formą zasilania polskich jednostek samorządu terytorialnego z budżetu państwa, stawia gminy pod znakiem zapytania. 

Jak nadmienia szefowa gminy, mieszkańcy zachowują się odpowiedzialnie i do urzędu nie przychodzą. - Myślę, że skutki będą też u przedsiębiorców na gminie i będą wpływać podania o odroczenia, umorzenia podatków - powiedziała w rozmowie z nami Elżbieta Wróbel. 

Samorząd w Niwiskach działa w ograniczonym zakresie. Ograniczono tam maksymalnie spotkania osobiste. Wszyscy mogą większość problemów czy spraw załatwić poprzez telefon.

Ile się da

Co zatem z bieżącymi i nadchodzącymi inwestycjami? - Te zadania, w których są możliwości, zostają realizowane - usłyszeliśmy w odpowiedzi. Postępowania przetargowe toczą się, maksymalnie jak tylko się da poprzez drogę elektroniczną. Obrady rady i prace komisji samorządowców gminnych zostały zawieszone. 

Na terenie gminy Niwiska zostały przygotowane dwa miejsce na kwarantannę zbiorową. Zapytaliśmy, czy mieszkańcom w okresie pandemii czegoś brakuje? - To pytanie powinno zostać skierowane do mieszkańców - odpowiedziała wójt -  Ale myślę, że strach i kwarantanna mają wpływ na samopoczucie ludzi i nie napawają optymizmem - dodała Elżbieta Wróbel. 

ap

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Marko
Marko 06.04.2020, 16:48
Juz zjechali część już po kwarantannie
Maciej
Maciej 06.04.2020, 10:09
Paryz wraca bedzie problem
Jozek
Jozek 06.04.2020, 09:41
Ci z Francji zjada I sie zacznie.

Pozostałe