KOLBUSZOWA. Burmistrz apeluje o wsparcie lokalnych firm

  • 10.04.2020, 14:00
  • opr.bp

Podziel się:

Oceń:

KOLBUSZOWA. Burmistrz apeluje o wsparcie lokalnych firm Fot. Archiwum Korso Burmistrz zachęca do wspierania lokalnych przedsiębiorców.
Trudna sytuacja gospodarcza spowodowana epidemią koronawirusa sprawiła, że wiele firm w całej Polsce z dnia na dzień straciło możliwość realizowania swoich zadań. Skutki gospodarcze dotknęły również mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa działające na terenie miasta i gminy Kolbuszowa.

Kolbuszowscy handlowcy i usługodawcy narażeni są na utratę płynności finansowej, zwolnienia pracowników, a nawet upadłość. Negatywne następstwa obecnej sytuacji dotknęły niemal wszystkie sektory gospodarcze, np. branżę rolną, spożywczą, handlową, ogrodniczą, fryzjersko-kosmetyczną, transportową, turystyczną itp.

Wydarzenia te wymusiły na lokalnych przedsiębiorcach konieczność modyfikacji funkcjonowania swoich firm. Niektóre kolbuszowskie lokale gastronomiczne, kwiaciarnie, sklepy spożywcze, po wcześniejszym złożeniu zamówienia drogą telefoniczną lub mailową, świadczą swoje usługi z dostawą do klienta lub odbiorem osobistym. Dla bezpieczeństwa płatności można dokonywać przelewem na wskazane konta bankowe lub za pomocą terminala płatniczego. Firmy zachęcają również do korzystania z rozwiązań, takich jak zaliczki, vouchery czy karnety. Polega to na dokonywaniu płatności teraz (całej lub częściowej) i realizacji zamówienia, gdy sytuacja w kraju się unormuje, a punkty handlowo-usługowe znów powrócą do pełnego funkcjonowania.

- W obliczu obecnej sytuacji zwracam się do mieszkańców z prośbą, aby w miarę swoich możliwości wspierali miejscowych przedsiębiorców. Wiele osób posiada ulubionych i zaufanych usługodawców, którym może teraz pomóc przetrwać na rynku. Solidarna postawa i zbiorowa odpowiedzialność chociaż częściowo mogą przyczynić się do ograniczenia gospodarczych skutków epidemii - podkreśła Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej.

opr.bp

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe