GMINA CMOLAS. 1,5 miliona za śmieci. Będzie drożej?

  • 11.04.2020, 10:00
  • bp

Podziel się:

Oceń:

GMINA CMOLAS. 1,5 miliona za śmieci. Będzie drożej? Fot. Archiwum Co z mieszkańcami, którzy zapłacili za swoje śmieci za cały rok z góry? Jak informuje Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, jeżeli stawki pójdą w górę, wówczas osoby, które zapłaciły za śmieci z góry, będą musiały dopłacić różnicę.
Do przetargu na wywóz śmieci z terenu gminy Cmolas przystąpiły dwie firmy. Najniższa z zaproponowanych przez nie ofert opiewa na ponad 1,5 miliona złotych.

Najtańszą ofertę złożyła firma "Zieliński" z Rakowa. To ta sama firma, która dotychczas wywoziła śmieci z cmolaskiej gminy i ta sama, która wypowiedziała ostatnio gminie umowę na wywóz odpadów.

Półtora miliona

Przypomnijmy, że firma "Zieliński" końcem 2018 roku zaoferowała, że zajmie się wywozem śmieci z gminy Cmolas w 2019 i 2020 roku. Wówczas oferent zaproponował około 850 tys. zł za dwuletnią usługę. Ostatnio wypowiedział on jednak umowę gminie, co skutkowało tym, że cmolaski urząd musiał ponownie ogłosić przetarg. Tym razem firma, która go wygra, ma odbierać odpady od mieszkańców od maja 2020 roku do 31 grudnia 2021 roku.

Ponownie swoją ofertę złożyła firma z Rakowa. Tym razem jednak zaoferowała dwa razy więcej niż ostatnio. Najprawdopodobniej spowodowane jest to zwiększeniem kosztów, jakie ponosi firma, oddając odpady na wysypisko śmieci. Na większą stawkę składa się również prawdopodobnie to, że niesegregowane śmieci od kwietnia do października mają być odbierane od mieszkańców dwa razy w miesiącu.

Druga firma

Do przetargu przystąpiła również firma "Dezako". Za dwuletnią usługę wywożenia śmieci chce jednak prawie 2,3 miliona złotych. Gmina Cmolas natomiast zabezpieczyła nieco ponad 680 tys. zł za to zadanie. Opłata za wywóz odpadów z pewnością pójdzie w górę, ponieważ system śmieciowy ma się bilansować. Najprościej mówiąc, to mieszkańcy muszą pokryć wszelkie koszty związane z odbiorem i zagospodarowaniem śmieci. Gmina nie może dołożyć do tego zadania ze swoich pieniędzy.

- PO PRZETARGU -
Gmina Cmolas na to zadanie zabezpieczyła 684 556,87 zł brutto.
Firma Dezako zaproponowała 2 288 995,20 zł brutto.
Przedsiębiorstwo Zieliński zaproponowało 1 571 184 zł brutto.

bp

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
?
? 11.04.2020, 20:44
Jeśli ktoś zapłacił "do przodu" to wójt nie ma prawa żądać wyrównania.
?
? 11.04.2020, 11:16
To już jest szczyt chamstwa. Zieliński zerwał umowę. Gmina nie narzuciła żadnej kary. Ta sama firma staje w ponownym przetargu i pewnie gmina znów podpisze umowę z Zielińskim. To robota dla CBA.

Pozostałe