2 tysiące osób skorzystały z pomocy psychologicznej WOT

  • 12.04.2020, 18:00
  • hub/ joz/

Podziel się:

Oceń:

2 tysiące osób skorzystały z pomocy psychologicznej WOT Fot. Archiwum Korso
W związku z pandemią Wojska Obrony Terytorialnej uruchomiły telefoniczną pomoc psychologiczną dla osób niedających sobie rady ze stresem. Z linii obsługiwanej przez specjalistów WOT skorzystało do tej pory ok. 2 tys. osób - poinformował oficer prasowy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej mjr Arkadiusz Rubajczyk.

Psychologowie obsługujący specjalną telefoniczną linię pomocową prowadzoną przez Wojska Obrony Terytorialnej (WOT), od początku kryzysu, udzielili około 2 tys. porad. Mniej więcej tyle osób skorzystało z pomocy specjalistów WOT.

O pomoc najczęściej proszą chorzy na COVID-19, osoby z podejrzeniem koronawirusa i poddane kwarantannie. Najwięcej połączeń jest w poniedziałki, a najmniej w piątki i w soboty. Średni czas rozmowy wynosi 15 minut. Najwięcej pracy psychologowie WOT mają od godz. 12.00 do 20.00.

Infolinia prowadzona przez WOT czynna jest całą dobę. Numer telefonu: 800-100-200. Można również skorzystać z połączenia wideo w programie Skype. (PAP)

autor: Hubert Bekrycht

hub/ joz/

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe