Kolejna wieża nadajnikowa stanie na terenie gminy Niwiska?

  • 14.04.2020, 08:15
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Kolejna wieża nadajnikowa stanie na terenie gminy Niwiska? Fot. google maps Kolorem niebieskim oznaczona została działka w Kosowach, na której miałby stanąć maszt telefonii komórkowej. Obok znajduje się cmentarz.
Jakie zdanie w tej sprawie mają mieszkańcy?

Na ogrodzeniu cmentarza w Kosowach mieszkańcy mogli przeczytać obwieszczenie z Urzędu Gminy w Niwiskach. Z pisma mogli się oni dowiedzieć, że zostały zebrane wystarczające dowody i materiały w sprawie wydania decyzji o ustaleniu miejsca pod budowę stacji bazowej.

Co na to firma? 

- Dlaczego takie zawiadomienie zostało zawieszone w dobie epidemii, kiedy nawet nie mamy sposobu się od niego odwołać - dopytuje nasza Czytelniczka. 

Budowa stacji bazowej sieci Play ma stanąć na działce położonej w Kosowach. W obwieszczeniu podana została informacja, że z dokumentacją, która dotyczy przedmiotowej sprawy, można się zapoznać w terminie siedmiu dni od daty zawiadomienia. - Dokument, który został powieszony na ogrodzeniu cmentarza 31 marca, ma datę 27 marca - podkreśla mieszkanka, która jest przeciwna budowie masztu. Z zawiadomienia dowiadujemy się, że decyzja administracyjna w przedmiotowej sprawie zostanie wydana po upływie wskazanego terminu. 

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z firmą Play, z pytaniem, na jakim etapie jest planowane przedsięwzięcie. - Proces inwestycyjny dotyczący budowy stacji bazowej w Kosowach w gminie Niwiska jest nadal w toku. Obecnie trwają prace przygotowawcze związane z procedurą administracyjną i ustaleniem lokalizacji inwestycji celu publicznego - wyjaśnił Jan Pilewski, przedstawiciel sieci Play.

Szefowa odpowiada

Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska, wyjaśnia, że maszt telefonii komórkowej sieci Play jest na etapie obwieszczenia o możliwości zapoznania się z aktami sprawy przed wydaniem decyzji inwestycji celu publicznego. Po 14 dniach można wydać decyzję, ale z artykułu specustawy "koranowarus" zawiesza terminy postępowań administracyjnych. - Po wydaniu, uprawomocnieniu się decyzji musi inwestor wystąpić o pozwolenie na budowę, załączając pełną dokumentację - wyjaśnia Elżbieta Wróbel. 

Mieszkańcy do gminy Niwiska złożyli pisma z podpisami ZA i PRZECIW. Jakie jest zdanie włodarza gminy w tej kwestii? - Na pewno jest problem z zasięgiem, dzisiaj wszyscy chcemy korzystać z dostępu do sieci, a bez stacji nie da się tego zapewnić - dodaje Wróbel. Jak nadmienia wójt, są mieszkańcy, którzy zabiegają o możliwości poprawy dostępu, ale też i są i tacy, którzy mają swoje obawy. - Wójt jako organ wydaje decyzje zgodnie z prawem - puentuje Elżbieta Wróbel. 

Anna Pocałuń

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Łukasz
Łukasz 14.04.2020, 13:05
Szanowni Państwo,
osoby zainteresowane tematyką stacji bazowych telefonii komórkowych oraz wymogów prawnych stawianym tym obiektom, zapraszam na moją stronę internetową: http://www.czyleko.pl
Kara
Kara 14.04.2020, 11:54
Masz potrzeby ale zdrowie ludzi jest ważniejsze Ci którzy tak zabiegają o ten maszt niech postawią sobie koło swojego domu,
:o
:o 14.04.2020, 09:31
No to chyba spoko, że maszt będzie przy cmentarzu, a nie komuś pod domem? Sąsiedzi nie będą narzekać. W przyszłości jeśli przepisy nie będą blokowały to w koło masztu też będzie mógł być cmentarz..
Teoria spiskowa
Teoria spiskowa 14.04.2020, 16:54
Wokół masztu będzie cmentarz, jak ludziom 5g mózgi usmaży :o (Tak, foliarska teoria, ale lepiej wcześniej mieć takie teorie niż później zastanawiać się skąd te wszystkie choroby się wzięły..)
?
? 14.04.2020, 14:45
I wyjdzie maszt w środku cmentarza haha
xyz
xyz 14.04.2020, 09:00
serdeczenie pozdrawiam

Pozostałe