Panie z Raniżowa uszyły pół tysiąca maseczek i szyją dalej

  • 15.04.2020, 18:30
  • opr.bp

Podziel się:

Oceń:

Panie z Raniżowa uszyły pół tysiąca maseczek i szyją dalej Fot. Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej
Do tej pory panie zrzeszone w Stowarzyszeniu Podkarpackiego Związku Byłych Pracowników PGR z Raniżowa uszyły już ponad pół tysiąca maseczek ochronnych. – Myślę, że w tym tygodniu uda nam się uszyć kolejnych 300 – mówi Mieczysław Burek, przewodniczący rady powiatu i koordynator tej inicjatywy.

Akcja szycia maseczek w powiecie kolbuszowskim zainicjowana została już kilka tygodni temu. Jak wyjaśnia Mieczysław Burek, panie szyją maseczki w czasie wolnym od swoich zajęć.
Akcję tę wspiera Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej, dostarczając wolontariuszkom potrzebny materiał oraz akcesoria.

- W ostatnim czasie do Raniżowa przekazanych zostało 400 metrów gumki, potrzebnej do wykonania maseczki. Wcześniej trafił tam materiał bawełniany, druciki oraz tasiemki. Część maseczek ochronnych wielorazowego użytku, które uszyte zostały w Raniżowie, przekazane zostały do: Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie, szkół ponadpodstawowych z powiatu kolbuszowskiego, tj. Zespołu Szkół Technicznych, Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych, Centrum Kształcenia Zawodowego, Starostwa Powiatowego, Jednostek Organizacyjnych Powiatu oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Kolbuszowej - informuje Barbara Żarkowska, przedstawicielkja kolbuszowskiego starostwa.

 
Samorząd powiatu kolbuszowskiego aktywnie przyłącza się do pomocy w walce z pandemią koronawirusa. W tym celu sukcesywnie dostarcza materiał potrzebny do uszycia maseczek ochronnych paniom, które podjęły się tego zadania. Do tej pory przekazanych zostało: 
- 244,8 mkw. materiału
- 5 735 mb gumek
- 3 658 mb tasiemek
- 1 000 mb drutu
- 9 000 mb nici

 
- Wszystkim, którzy aktywnie włączyli w akcję szycia maseczek, serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zapewniamy, że w dalszym ciągu będziemy wspierać tę inicjatywę, jeśli tylko będzie taka potrzeba – mówi starosta Józef Kardyś.

opr.bp

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe