Trzy chodniki na terenie gminy gotowe do wakacji. Gdzie?

  • 18.04.2020, 14:30
  • bp

Podziel się:

Oceń:

Trzy chodniki na terenie gminy gotowe do wakacji. Gdzie? Fot. Archiwum Jeden z chodników ma powstać w Cmolasie przy drodze powiatowej, która łączy się z krajową drogą nr 9, a prowadzi do Świerczowa.
Gmina Cmolas w ostatnim czasie ogłosiła przetarg na budowę aż trzech odcinków chodników dla pieszych. Zainteresowanie ze strony firm, które chciałyby podjąć się zadań, było duże. Najkorzystniejsze oferty złożyli lokalni przedsiębiorcy.

Przetarg dotyczył budowy traktów dla pieszych w Trzęsówce, Ostrowach Tuszowskich i Cmolasie. Wszystkie prace mają zakończyć się w trakcie tegorocznych wakacji.

Pierwsze zadanie dotyczy budowy ponad 200 metrów chodnika przy drodze powiatowej w Trzęsówce. Cmolaski urząd zabezpieczył na tę inwestycję 184 090 zł. Do przetargu przystąpiło ośmiu oferentów. Najniższą cenę zaproponowała firma z Cmolasu. Zadeklarowała, że podejmie się tego zadania za 114 983,27 zł. Najwyższa oferta opiewała na kwotę prawie 200 tys. zł brutto. Prace zakończyć mają się 30 czerwca.

Zadanie numer dwa to budowa chodnika w Ostrowach Tuszowskich. Gmina na ten cel zabezpieczyła 230 207 zł. Chodnik ma mieć długość prawie 300 metrów. Najniższa oferta to 151 979,47 zł, a złożyła ją firma z Hadykówki. Najwyższą kwotę, bo ponad 216 tys. zł, zaproponowała spółka z Kolbuszowej. Do tego zadania zgłosiło się siedmiu oferentów. Budowa ma potrwać do 20 lipca.

Ostatnie z zaplanowanych prac dotyczą budowy chodnika w Cmolasie, przy drodze relacji Cmolas-Świerczów. Gmina planowała przeznaczyć 132 526 zł na powstanie 170 metrów traktu. Tego zadania chciało podjąć się osiem firm. Tutaj również najkorzystniejszą ofertę złożył przedsiębiorca z Hadykówki i zdeklarował się, że wykona chodnik za nieco ponad 80 tys. zł. Najwyższa oferta to 135 tys. zł brutto zaproponowana przez firmę z Nowej Dęby. Chodnik ma być gotowy do 20 sierpnia.

Cmolaska gmina nie podała jeszcze oficjalnej wiadomości o wyborze najkorzystniejszych ofert.

bp

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe