Nowe chodniki i remont drogi warte ponad milion złotych. Gdzie i kiedy powstaną?

  • 21.04.2020, 10:06 (aktualizacja 21.04.2020, 10:13)
  • opr.bp

Podziel się:

Oceń:

Nowe chodniki i remont drogi warte ponad milion złotych. Gdzie i kiedy powstaną? Fot. Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej Wszystkie inwestycje mają powstać na terenie gminy Dzikowiec.
Trzy wnioski złożone przez Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego do Funduszu Dróg Samorządowych uzyskały akceptację. W ślad za tym do budżetu Powiatu trafi ponad milion złotych.

Pozyskane fundusze pozwolą na realizację trzech inwestycji. Jedna z nich polegać będzie na budowie chodnika dla pieszych w Lipnicy. Jak informuje Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej, w ramach tego zadania planuje się wybudować nowy deptak na długości prawie jednego kilometra (819 m). Ma on biec od obecnego starego chodnika aż do dawnej zlewni mleka. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu tego roku. Jej koszt ma zamknąć się w kwocie wynoszącej 724 668 zł, przy czym dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 70 proc. zadania, czyli 507 267 zł.

- Drugie zadanie, przeprowadzone w ramach pozyskanego dofinansowania, polegać będzie na remoncie drogi powiatowej Lipnica - Dzikowiec – Widełka, w miejscowości Lipnica, na długości jednego kilometra. Zadanie ma kosztować 262 480 zł, przy czym dofinansowanie z FDS wynosi 183 736 zł, co stanowi 70 proc. kosztów - czytamy na stronie kolbuszowskiego starostwa.


Trzecia inwestycja, realizowana w ramach środków z FDS, dotyczyć będzie budowy chodnika dla pieszych w Mechowcu. Nowy deptak ma się pojawić w tej miejscowości na długości 670 metrów (od skrzyżowania w stronę Płazówki do końca zabudowań). Koszt zadania ma wynieść 636 621 zł, z czego dofinasowanie pozyskane przez Powiat Kolbuszowski stanowi 70 proc. zadania i wynosi 445 635 zł.
Wszystkie zadania w 30 proc. pokryte zostaną przez Samorząd Gminy Dzikowiec. Planowo powyższe inwestycje mają zostać zrealizowane jeszcze w tym roku.

opr.bp

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe