KOLBUSZOWA. Redukcja nie ominie urzędu?

  • 22.04.2020, 16:30
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

KOLBUSZOWA. Redukcja nie ominie urzędu? Fot. A.Pocałuń Informacje w sprawie zatrudnienia w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej przekazał Krzysztof Matejek, sekretarz gminy.
- Ludzie tracą pracę. Są im obcinane wynagrodzenia. Czy w tej sytuacji można spodziewać się też zmian w zatrudnieniu w kolbuszowskim urzędzie - pyta mieszkaniec miasta.

Mężczyzna zastanawia się, czy pandemia koronawirusa będzie miała wpływ na liczbę etatów pracowników Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej lub wysokość ich wynagrodzeń. - Wszędzie jest ciężko. Lokalne firmy ledwo wiążą koniec z końcem. A jakie plany ma nasz urząd? - dopytuje. 

Z informacji przekazanych przez Krzysztofa Matejka, sekretarza gminy, wiemy, że na dzień 15 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej zatrudnionych w ramach stosunku pracy są 134 osoby. - Natomiast w pełnym wymiarze czasu pracy pracuje 132, w tym straż miejska i kryta pływalnia Fregata w Kolbuszowej - wyjaśnia Matejek. 

Na tę chwilę część pracowników samorządowych przebywa na przysługujących im urlopach. Są też osoby na zwolnieniach chorobowych, zwolnieniach z tytułu opieki nad chorym członkiem rodziny, zwolnieniach z tytułu sprawowania opieki nad dzieckiem w wieku do 8 lat w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły, do których dziecko uczęszcza. Są również osoby, które wykonują prace zdalnie.

Czy urząd będzie szukał oszczędności w administracji? - Na bieżąco prowadzona jest analiza sytuacji budżetowej gminy Kolbuszowa. Na dzień dzisiejszy nie jest planowana redukcja etatów - podsumował sekretarz Matejek. Do naszego pytania odnośnie cięcia wynagrodzenia przedstawiciel magistratu się nie odniósł.

- TAKI JEST PLAN -

Planowane w 2020 roku wydatki gminy Kolbuszowa na administrację to 10 mln 759 tys. zł. W tym ponad 7 mln zł zaplanowano na wynagrodzenia pracowników urzędu.

Anna Pocałuń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe