KOLBUSZOWA. Budowa ulicy. Tereny będą przeznaczone pod usługi i produkcję [FOTO]

  • 22.04.2020, 17:30
  • opr.bp

Podziel się:

Oceń:

KOLBUSZOWA. Budowa ulicy. Tereny będą przeznaczone pod usługi i produkcję [FOTO] Fot. UM Kolbuszowa Trwają prace nad budową ulicy.
Postępują prace przy budowie nowej drogi gminnej ul. Brzozowej w Kolbuszowej, która będzie stanowić prawie półkilometrowy odcinek nawierzchni asfaltowej biegnący od skrzyżowania z ul. Św. Brata Alberta do skrzyżowania z ul. Błonie.

Jak informuje gmina Kolbuszowa, w ramach tego zadania została już przebudowana sieć wodociągowa i wykonana kanalizacja deszczowa. Na odcinku o dł. ok. 160 m (od skrzyżowania z ul. Św. Brata Alberta) wykonano podbudowę drogi oraz jednostronny chodnik z kostki brukowej betonowej. Na tym odcinku zbudowano również część oświetlenia ulicznego. Docelowo wzdłuż drogi zamontowanych zostanie 11 słupów oświetleniowych wraz z oprawami stalowymi. Zakończono także prace nad kanalizacją teletechniczną na odcinku o dł. 513 m.

- Ponadto w ramach inwestycji wykonane zostaną zjazdy do działek przyległych o nawierzchni częściowo z kostki brukowej betonowej oraz o nawierzchni asfaltowej, a także przebudowany zostanie fragment ul. Błonie (odcinek o dł. 72 m) w celu poprawy geometrii skrzyżowania z ul. Brzozową - nadmienia urząd miejski.

Prace nad budową drogi potrwają do końca września. Koszt inwestycji to ponad 1 mln zł, z czego ponad 697 tys. zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonawcą zadania jest firma „BRUK-DAR” z Czermina.

- Przypominamy, że tereny w obrębie nowo powstającej drogi przeznaczone są pod usługi i produkcję - podkreślają pracownicy urzędu

opr.bp

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe