Prezydent Rzeszowa mówi NIE wyborom korespondencyjnym. A co z Kolbuszową?

  • 24.04.2020, 08:40 (aktualizacja 24.04.2020, 09:04)
  • js/gl

Podziel się:

Oceń:

Prezydent Rzeszowa mówi NIE wyborom korespondencyjnym. A co z Kolbuszową? Fot. Joanna Serafin Do urzędu w Kolbuszowej również trafił wniosek z Poczty Polskiej.
Poczta Polska poprosiła o udostępnienie danych mieszkańców Rzeszowa w celu przeprowadzenia wyborów prezydenckich. Tadeusz Ferenc uznał, że tego nie zrobi. A jaką decyzję podjęły kolbuszowskie władze?

10 maja 2020 roku w całym kraju mają się odbyć wybory Prezydenta RP. Kłopot w tym, że Prawo i Sprawiedliwość chce je przeprowadzić mimo pandemii koronawirusa i forsuje pomysł głosowania korespondencyjnego.

W ostatnich dniach Poczta Polska zaczęła się zwracać do samorządowców z prośbą o przekazanie spisów wyborczych z danymi osobowymi mieszkańców miast i gmin. Wielu włodarzy nie ma zamiaru przekazywać tych danych. Tak postąpił choćby prezydenta Rzeszowa Tadeusz Ferenc. W czwartek (...)
   CZYTAJ DALEJ >>  

A jak sytuacja wygląda w Kolbuszowej? O to zapytaliśmy dzisiaj sekretarza Krzysztofa Matejka. Jak powiedział, taki wniosek trafił również wczoraj do kolbuszowskiego magistratu. Nie spełnia on jednak wymogów formalnych i w związku z tym nie jest brany pod uwagę. 

- Czekamy na prawidłowy wniosek, który później będziemy ewentualnie rozpatrywać - mówi przedstawiciel urzędu. 

Z kolei wczoraj (24 kwietnia) radny Michał Karkut z Kolbuszowej Górnej opublikował na swoim profilu na Facebooku wzór pisma, w którym informuje, że nie wyraża na przekazanie swoich danych Poczcie Polskiej.

- Jeśli nie chcecie, aby Wasze dane osobowe były elementem głupkowatej zabawy jaką wymyślił poseł Jarosław K., można skorzystać z pisma, które zamieszczam poniżej i złożyć je do szefa Waszej gminy. Ja jutro takie pismo zanoszę burmistrzowi - napisał samorządowiec. 

Pod wpisem Michała Karkuta komentarz zostawił Tomasz Buczek, przedstawiciel Konfederacji:

-  Zamierzam jutro porozmawiać z panem sekretarzem. Zobaczymy czy przekazali już dane wnioskodawcom. Jeśli będę miał dowód na złamanie prawa składam zawiadomienie do prokuratury - poinformował.

 

js/gl

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Maniek
Maniek 04.05.2020, 17:47
Jak zwykle wiejskie mądrości typowe dla Górnej. Ciekaw jestem czy Karkut tak samo postąpił przy otrzymaniu jakiegokolwiek pisma z magistratu kolbuszowskiego ktore dostarczyla mu poczta.
Anty Pis
Anty Pis 26.04.2020, 11:17
Niechcę aby moje dane były używane kij wie w jakim celu, mówię NIE
Gdzie ten link? Ale czy da coś złożenie pisma ? jak kolbuszowa to PIS i tak zrobią co zechcą :(
kaan
kaan 25.04.2020, 07:52
Tak trzymać,p.Karkut
lol
lol 24.04.2020, 13:53
super decyzja

Pozostałe