GMINA NIWISKA. Most unieważniony

  • 22.05.2020, 10:35
  • ap

Podziel się:

Oceń:

GMINA NIWISKA. Most unieważniony Fot. Archiwum
Inwestycja miała być realizowana w ciągu drogi gminnej Trześń – Siedlanka. Przetarg jednak został unieważniony. Dlaczego?

Mowa o moście na potoku Świerczówka, który miał być wykonany do końca września. Gmina zaplanowała na ten cel przeznaczyć 388 tys. zł. 

Do przetargu zgłosiło się pięć firm. Firma z Mielca zaproponowała wykonanie prac za 771 376,19 zł. Kolejne przedsiębiorstwo z Kielc wyliczyło, że inwestycja będzie kosztować 837 500 zł. Konsorcjum firm z Będzina i Nowego Sącza zaproponowało 948 215,12 zł. Za 791 620,54 zł zadeklarowała się firma z Rzeszowa. Przedsiębiorstwo z Wiślicy w ofercie zaproponowało 829 439,06 zł.

- Ze względu na dużo wyższe ceny ofertowe przetarg został unieważniony - powiedziała w rozmowie z Korso Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska. 

Do zadań zwycięzcy przetargu miało należeć rozebranie istniejącego małego mostu półstałego oraz budowę przepustu skrzynkowego w miejscu istniejącego małego mostu. Za zadanie miał także uregulowanie i umocnienie potoku Świerczówka, przed i za przepustem, na łącznej długości 51 metrów, a także przebudowę odcinka drogi gminnej relacji Trześń – Siedlanka (przy przepuście na długości 69 metrów).

Należy podkreślić, że Urząd Gminy w Niwiskach, jako jedyny z powiatu kolbuszowskiego, przeprowadził otwarcie ofert online. Można było obejrzeć relacje na żywo na stronie magistratu jak i na YouTube. Wyłączenie fizycznej obecności interesantów podyktowane było względami bezpieczeństwa w czasie panującej epidemii. 

ap

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe