KOLBUSZOWA. Kto wynajmie ogródek na rynku?

  • 23.05.2020, 10:17
  • ap

Podziel się:

Oceń:

KOLBUSZOWA. Kto wynajmie ogródek na rynku? Fot. Archiwum
Burmistrz Kolbuszowej na stronie urzędu poinformował o możliwości składania pisemnych wniosków na dzierżawę gruntu pod ogródki piwne na płycie rynku przy ul. Plac Wolności.

W przypadku, kiedy do kolbuszowskiego magistratu wpłynie więcej niż jeden wniosek o dzierżawę, zostanie ogłoszony przetarg. Czytamy w rozporządzeniu, że okres "wynajmu" będzie opiewał na trzy miesiące. W grę wchodzi przedłużenie tego okresu po wcześniejszym, pisemnym wniosku przez zainteresowanego. 

W drugim paragrafie zarządzenia znalazł się, jakże ważny podpunkt, który mówi o zapewnienia ładu i estetyki rynku w Kolbuszowej, że parasole powinny być w kolorze pastelowym. 

Wysokość miesięcznej stawki za zajęcie 100 mkw powierzchni w deklarowanym okresie wynosi 300 zł + VAT, płatne z góry do 10 dnia każdego miesiąca. W ogłoszeniu znalazł się także zapis, że prowadzący punkty gastronomiczne powinni stosować aktualne zalecenia. Chodzi o wytyczne Ministerstwa Rozwoju i głównego inspektora sanitarnego, dotyczące funkcjonowania i gastronomii w trakcie epidemii koronawirusa w Polsce. 

- Osoby zainteresowane mogą składać wnioski o dzierżawę w terminie do 25 maja - poinformował włodarz gminy. 

O terminy otwarcia ogródków, podczas majowej sesji, dopytywał radny Józef Fryc. Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, wyjaśnił wówczas, że trudno sobie wyobrazić, stosując się do wytycznych głównego inspektoratu sanitarnego, by można było uruchomić ogródki na rynku. 

- Jeżeli te wytyczne się zmienią i będzie taka możliwość, natychmiast przystępujemy do otwarcia ogródków - zapewnił włodarz. Dodał także, że magistrat taką decyzję musi poprzedzić zapytaniem ofertowym.

ap

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Sbeb
Sbeb 23.05.2020, 11:14
A przestańcie ***ic ! Ten cyrk trwa juz od marca ! Czas walnąć się w łeb

Pozostałe