Ciekawostki o najbardziej niezwykłych matkach i dzieciach

  • 26.05.2020, 12:20 (aktualizacja 27.05.2020, 09:25)
  • mw/opr.ap

Podziel się:

Oceń:

Ciekawostki o najbardziej niezwykłych matkach i dzieciach Fot. Archiwum
Dzień Matki obchodzony jest jak świat długi i szeroki. Nie ma się czemu dziwić. W końcu, jakie słowo dzieci wypowiadają jako pierwsze? Kto towarzyszy im od pierwszych dni życia, trzyma za rękę przy pierwszych krokach i ma na bluzce ślady pierwszych wyplutych zupek? Kto (najczęściej) wstaje w nocy, wyciera nosy, udaje, że je pyszny posiłek złożony z piasku, trawy i mrówek?

Praca mam nigdy się nie kończy, a one same do końca życia zamartwiają się i przejmują losem swojego potomstwa. Nic dziwnego więc, że dostały swój specjalny dzień, w którym powinny zostać szczególnie uhonorowane. Tego dnia zazwyczaj dostają kwiaty i czekoladki, młodsze dzieci pracowicie lepią i malują laurki. Na pewno wiele polskich mam chętnie wprowadziłoby w życie zwyczaj, który panuje w krajach byłej Jugosławii. Tam mamy trzymane są w "łóżkowej niewoli". Dzieci zastępują je w codziennych obowiązkach.

 

  Bliźnięta-nie-bliźnięta

Choć każdej matce należy się szacunek i podziw za to, co robi dla swoich dzieci, są matki, które są nieco bardziej "niezwykłe" od innych. 

Czym różnią się bliźnięta od innych dzieci? Ano tym, że razem dorastają w brzuchu mamy, a potem razem przychodzą na świat, i to najczęściej w bardzo krótkim odstępie czasu. Jednak czasami, bardzo rzadko zdarza się, że ten odstęp pomiędzy urodzeniami bliźniąt wydłuża się. Pewna mama z Kazachstanu urodziła dwoje dzieci w odstępie (...) 
  CZYTAJ DALEJ >>  

mw/opr.ap

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe