Droga bez papierów

  • 29.06.2020, 15:36 (aktualizacja 29.06.2020, 15:41)
  • ap

Podziel się:

Oceń:

Droga bez papierów Fot. A.Pocałuń - Trudno taką drogę dojechać do domu. Tym bardziej, kiedy pada deszcz i robi się błoto - zauważają mieszkańcy.
Mieszkańcy dwóch sołectw apelują o remont drogi. - Jest to jedyna droga dojazdu do posesji i pól uprawnych - zaznaczają. Co na to magistrat?

 

- My mieszkańcy Leszcz i Huciska zwracamy się z prośbą o utwardzenie drogi ziemnej łączącej się z drogą asfaltową relacji Kamionka-Niwiska - napisano w piśmie skierowanym do wójta gminy Niwiska jeszcze w ubiegłym roku.

W swoim wniosku zaproponowali, aby utwardzić drogę (1001/1) kruszywem kamiennym. Mieszkańcy prosili także o prawidłowe wyprofilowanie przekroju poprzecznego drogi. 

- Z uwagi na zapewnienie możliwie długiej trwałości utwardzenia traktu, prosimy o wykonanie warstwy z kruszywa, o grubości nie mniejszej niż 20 cm - wnioskowali mieszkańcy. 

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Elżbietą Wróbel, szefową gminy. Jak wyjaśniła włodarz, droga 1016 w Hucisku ma nieuregulowany stan prawny. Co to oznacza? Że została przypisana gminie bez dokumentów. - Nie ma możliwości prawnych uregulowania jej stanu z mocy ustawy, może kiedyś przez zasiedzenie, ale tu gmina tą drogą opiekuje się dopiero kilka lat, do 30 lat dużo jeszcze czasu - usłyszeliśmy w odpowiedzi od przedstawicielki urzędu.

Dowiedzieliśmy się też, że w roku 2020 z uwagi na skutki pandemii nie przewiduje się już żadnych remontów dróg.

- Na dzień dzisiejszy droga jest w dobrym stanie, przejezdna, równa, utwardzona po części żużlem. Należy dodać, że  początek drogi od strony drogi powiatowej ok. 600 mb jest na terenie Lasów Państwowych - dodała Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska.

ap

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe