Było ryzyko, że klub z Przedborza zniknie z piłkarskiej mapy Polski

  • 30.06.2020, 15:07 (aktualizacja 30.06.2020, 15:10)
  • Marcin Jastrzębski

Podziel się:

Oceń:

Było ryzyko, że klub z Przedborza zniknie z piłkarskiej mapy Polski Fot. M. Jastrzębski Marcin Kiwak (z piłką) to zdecydowanie najgroźniejszy ofensywny zawodnik Huraganu. Teraz do jego obowiązków, oprócz strzelania goli, będzie należeć przygotowanie drużyny do kolejnych meczów.
Ale miejscowi zawodnicy nie chcą do tego dopuścić. Huragan przystąpi do rozgrywek, a grającym trenerem będzie Marcin Kiwak.

Po sezonie zespół opuścił trener Stanisław Pruś. Wychowanek Kolbuszowianki podjął się pracy w Raniżowie. Z kadry wypada nie tylko Pruś, ale również obrońca – Stanisław Pastuła. Mimo to w Przedborzu pozostało kilkunastu młodych chłopaków, którzy będą reprezentować Huragan w kolbuszowskiej B klasie. Liga ma liczyć 10 zespołów. Skład prawie ten sam co rok wcześniej, z wyłączeniem Kolbuszowianki i Siedlanki, które awansowały do A klasy. Podokręg poinformował, że liga wystartuje 23 sierpnia.

Gdy zaczęła się dyskusja o ewentualnym wycofaniu Huraganu z ligi, Kiwak i paru innych ogranych zawodników Huraganu otrzymało od okolicznych klubów oferty gry. Kiwakiem zainteresowany był Dzikowiec i Kaskada Kamionka. - Nie będę ukrywał, że miałem kilka ciekawych propozycji i myślałem nad odejściem z Huraganu, jednak przemyślałem sobie wszystko i doszedłem do wniosku, że nie warto zostawiać chłopaków i prezesa w tak trudnej sytuacji. Zdecydowałem  się objąć posadę trenera i razem z chłopakami zrobić wszystko, by piłka na Przedborzu istniała i miała się dobrze – wyjaśnia nowy szkoleniowiec Huraganu.

Kiwak ma ciekawy piłkarski życiorys. Jako dziecko zaczął od rywalizacji w grupach młodzieżowych Stali Rzeszów. Uczęszczał do łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, występując wtedy w miejscowym SMS-ie Łódź. Poza tym występował w Piaście Karnin, WKS-ie Wieluń, Zjednoczonych Stryków. Od paru lat reprezentuje barwy swojego Przedborza. Działacze i zawodnicy Huraganu spotkali się niedawno na spotkaniu organizacyjnym przed nowym sezonem. – Wiemy, że odchodzą Pruś i Pastuła, ale nikt inny nie zgłaszał zamiaru zmiany barw klubowych. To mnie bardzo cieszy – podkreśla Kiwak.

Kadra Huraganu powinna wystarczyć na rozegranie 9 meczów w jednej rundzie. - Na brak zawodników nie mogę narzekać, choć jak wiadomo, w tej klasie rozgrywkowej ciężko czasami pogodzić treningi, mecze czy wyjazdy z pracą czy rodzinnymi sprawami. Już dziś wiem, że chłopaki zrobią wszystko, żebyśmy byli na meczach w jak największej liczbie osób – zaznacza Kiwak. Kibice Huraganu po cichu liczą na powrót pomocnika Adriana Wiktora. - Temat Adriana jest prosty. Na obecny czas nie wraca do nas i skupia się na graniu na wyższych szczeblach, czego życzę mu jak najdłużej. Wrócił Jarek Zuber i kilku chłopaków zasiliło naszą drużynę. Mam jeszcze kilka opcji, ale to czas pokaże, czy one wypalą – tłumaczy 25-letni zawodnik i trener.

Huragan, jak wszystkie inne zespoły z gminy Kolbuszowa, musi zaciskać pasa. - Nasza sytuacja finansowa jest słaba i ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie jakiegokolwiek klubu z budżetem 5000 zł. Zespół zdaje sobie z tego sprawę i podjęliśmy się pomóc klubowi, choćby w dojazdach na mecze, na własną rękę. Tylko tak Huragan może przetrwać i doczekać się chwili, kiedy jednak ta sprawa poprawi się i budżet wróci do normy – mówi Kiwak.

We wtorek, 23 czerwca, Przedbórz rozpoczyna treningi przed nowym sezonem. Huragan będzie miał zajęcia dwa razy w tygodniu. Kiwak ustalił również plan gier kontrolnych (patrz ramka). – Będzie sporo tego grania, każdy będzie miał okazję pokazania swoich umiejętności i powalczenia o skład. Wiem, że przed nami trudne zadanie, ale zobowiązałem się do podjęcia tego trudnego zadania i wierzę w to, że dam radę, bo mam za sobą super chłopaków i wiem, że pomogą mi, a ja im. Razem stworzymy coś fajnego – podsumowuje nowy trener Huraganu.

5 testów Huraganu

Grający trener Huraganu, Marcin Kiwak, zaplanował pięć gier kontrolnych. Pierwszym rywalem będzie Ceramika Hadykówka (5 lipca). Kolejnymi przeciwnikami będą Kopcie (11 lipca), Klęczany (18 lipca), Werynianka (26 lipca) i Dzikowiec (2 sierpnia).

A. Chodór w Raniżowie?

W sobotę, 20 czerwca, Raniżovia (A klasa) rozegrała swój drugi mecz kontrolny. Zespół S. Prusia pokonał 3:1 Zabajkę (gole: Rzeszutek, K. Tęcza, Zimny). Szansę dostało dwóch juniorów: Bartosz Kowalski i Jakub Grądzki. Zagrał również Arkadiusz Chodór. Doświadczony skrzydłowy pomocnik ostatnie sezony spędził w Marmurach Przyłęk. Kolejnymi rywalami w meczach kontrolnych Raniżowa będą Majdan Królewski (27 czerwca), Cmolas (4 lipca), Wysoka Głogowska (8 lipca), Kolbuszowianka (11 lipca). 

Marcin Jastrzębski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe